CHP İl Teşkilatı, Atatürk Anıtı’na Çelenk Sundu

CHP Elazığ İl Teşkilatı, 29 ekim Cumhuriyet bayramı nedeniyle, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

CHP İl Teşkilatı, Atatürk Anıtı’na Çelenk Sundu

95. Yıl dönümünü kutladığımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle CHP Elazığ İL Teşkilatı, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ile birlikte Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Çelenk sunma töreninin ardından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunularak, istiklal marşı okundu.

“20. YÜZYILIN EN BÜYÜK VE EN ONURLU MÜCADELESİ”

CHP İl Başkanı Zeki Kaplan, Cumhuriyetin istiklal savaşının zaferle sonuçlanmasını takip eden süreçte modern Türkiye’nin doğduğu gün olduğunu söyleyerek “Değerli basın mensupları bilindiği üzere bugün Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümüdür. Bu nedenle Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncelikle ‘Bağımsızlık Benim Karakterimdir’ diyerek ve Cumhuriyetin kuruluş aşamasını başlamıştır. 29 Ekim Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde verilen 20. Yüzyılın en büyük ve en onurlu mücadelesi olan İstiklal savaşının zaferle sonuçlanmasına takip eden süreçte modern Türkiye Cumhuriyeti’nin doğduğu gündür. Cumhuriyet modernleşme devriminin özgürlükçü demokrasiye giden yoldaki en büyük adımıdır. Bu nedenle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı milletimizin Cumhuriyete ve onun üzerinde yükselen temel değerlere bu bağlamda özgürlükçü demokrasiye olan bağlılığını ve tutkusunu ifadesi ve ibaresidir” ifadelerine yer verdi.

“CUMHURİYET, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KURULUŞ YILDÖNÜMÜDÜR”

“Cumhuriyet haktır, hukuktur, adalettir, özgürlüktür, eşitliktir, barıştır, kardeşliktir, ötekileştirmeyen yurtta sulh cihanda sulhtur” diye ifade eden Zeki Kaplan “Cumhuriyet Halk Partisi olarak temel değerlerini demokrasinin bütün kurullarını, kuvvetlerini ayrılığı baskı altına almış bir iktidara karşı parlamenter demokrasi, insan hakları ve özgürlükleri konusunda mücadelemizi kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz. Tüm vatandaşlarımızın bu bağlamda Cumhuriyet Bayramı’nı kutlarken şehitlerimizi, gazilerimizi saygıyla ve minnetle anıyoruz. Cumhuriyet, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yıldönümüdür. Tüm ulusumuza, milletimize hayırlı olsun” diye kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7