Cumhurbaşkanı Erdoğan Sınırı Geçen Göçmen Sayısını Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin sınırı geçen göçmenleri engellememe kararının ardından 18 bin düzensiz göçmenin sınırı geçtiğini ve kapıları açık tutmaya devam edeceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sınırı Geçen Göçmen Sayısını Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Milletvekilleri Buluşması programının ardından açıklamalarda bulundu.

Dolmabahçe'de kameralar karşısına geçen Erdoğan, son iki günde 18 bin düzensiz göçmenin sınırı geçtiğini söyledi.

18 bin göçmenin kapıları zorlayarak geçtiğini belirten Erdoğan, bu sayının artabileceğini söyledi.

Erdoğan, şu şekilde konuştu:

Dün gün boyu liderlerle görüşmelerimiz oldu, ana muhalefetin başı hariç. O, arama lütfunda bulunmadı. Neymiş ben onu arayacakmışım. Ben seni ne arayım ya, dünya bizi arıyor, sen de bizi ararsın, biz de sana bütün detaylarıyla her şeyi veririz.

"NE RUSYA NE ABD SÖZLERİNİ TUTABİLDİ"

Bize verilen söz neydi? YPG, PYD'yi bunları bu bölgelerden çıkacaklardı. Ne Rusya ne ABD bu sözleri tutabildi, çıkaramadılar.

Terör örgütlerine binlerce tır silah mühimmat, araç, gereç yardımını yapanlar, rejim çok ciddi manada silah, mühimmat, araç gereç füze her şeyi yine bu ülkelerden alırken kimse Türkiye'ye ne bu konuda herhangi bir destek veriyor, ne de bu mültecilerle ilgili bize destek veriyor.

"18 BİN GÖÇMEN SINIRI GEÇTİ"

Ne dedik aylar önce? 'Eğer bu böyle giderse biz kapıları açmak zorunda kalacağız.' Rahatsız oldular. İnanmadılar bizim bu söylediğimize. Biz de dün ne yaptık? Kapıları açtık. Şimdi bu sabah itibarıyla yaklaşık 18 bin oldu kapıları zorlayıp geçenler. Ama bugün herhalde 25 bin-30 bini bulabilir. Bu kapıları bundan sonraki süreçte de kapatmayacağız.

Güncelleme Tarihi: 29 Şubat 2020, 12:57
banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bahadır
Bahadır - 1 yıl Önce

Çok doğru bir karar

SIRADAKİ HABER

banner103