Depremzedelere Psikososyal Destek Hizmeti Devam Ediyor

Kentte 24 Ocak'ta meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından yaşam normale dönmeye başlarken, yaraların sarılması için başlatılan çalışmalar da aralıksız sürüyor.

Depremzedelere Psikososyal Destek Hizmeti Devam Ediyor

Elazığ'da, depremzedelere yönelik psikososyal destek çalışmaları sürüyor.

Bu kapsamda Abdullahpaşa Mahallesi'nde Yeryüzü Doktorları Derneği gönüllülerinden oluşan psikolog ve uzmanlar, çadırda kalan depremzede ailelerle görüşüyor.

Depremzedelerin yaşananların etkisinden kurtulmaları için çabalayan gönüllüler, çocuklar için de oyun alanları oluşturuyor. Uzman ekipler tarafından yapılan görüşmelerle depremin izleri silinmeye çalışılıyor.

Yeryüzü Doktorları Derneği üyeleri, depremin etkilerinden kurtulmaları için çadırda kalan ailelerle görüşüyor.

TAŞ:BUGÜNE KADAR 6 BİN 500 KİŞİYE ULAŞTIK

Dernek üyesi psikolog Kasım Taş, “Depremin ilk gününden itibaren alanda depremzedelere hizmet veriyoruz. Valilik yönlendirmesiyle enkaz alanlarındaki ailelerin yanında olduklarını ve onlara psikolojik destek sağlıyoruz. Her bir bireyle ayrı ayrı ilgileniyoruz. Çadırda kalan aileleri ziyaret ederek, onların temel ihtiyaçlara kavuşması için gerekli yardımlarda bulunduk. 35 kişilik bir ekiple sürekli sahadayız. Bugüne kadar 6 bin 500 kişiye ulaştık. Aileler konteynerlere taşınacaklar. Bu hizmetlerimiz konteyner kentlerde de devam edecek” dedi.

banner107
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103