Dualar Edildi, Filistin İçin Yardım Toplandı

İzzetpaşa Camisi’nde Cuma namazı öncesi, Filistin halkı ve yağmur yağması için dualar edildi.

Dualar Edildi, Filistin İçin Yardım Toplandı

Türkiye’nin tüm camilerinde olduğu gibi Elazığ’da da Cuma namazı öncesi İzzetpaşa Camisi’nde Filistin halkı ve yağmur yağması için dua edildi.

AYDIN: ÜÇ DİNİN DE KUTSAL SAYDIĞI O TOPRAKLAR KANLA SULANMAYA DEVAM EDİYOR

İl Müftüsü Selami Aydın, “Bugün Türkiye’mizin genelinde Filistin’de şehit olan kardeşlerimize, şehitlerimize tüm şehitlerimize dualar edilecek. Ve çoktan beri yağmayan, inmeyen rahmet için rabbimizden niyazda bulunacağız. Yağmur duasını ilave edeceğiz duamıza. Hz. Ömer Efendimizin yadigarı Selahaddin Eyyubi’nin armağanı, ecdadımızın kutlu mirası Kudüs’ümüz işgal altında. Ümmetin yetimi, Müslümanların namusu kırmızı çizgimiz tehlikede. Mescid-i Aksa’mız işgal altında. Barışın yurdu selam şehri üç dinin de kutsal saydığı o topraklar kanla sulanmaya devam ediyor. Bir avuç Siyonist akıl kan kusturuyor Müslümanlara” ifadelerini kullandı.

Aydın konuşmasının ardından Filistin halkı ve yağmur yağması için dualar etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Samimiyet Testi
Samimiyet Testi - 5 ay Önce

Bugünkü cuma vaazında Müftü Efendi ve hutbede cami imamı Filistin zulmünü işledi. Çıkışta yardımda toplantı. Yeterli değilse de bu kadar yapılabildi. Önümüzdeki hafta aynı şekilde Çin zulmüne uğrayan Türkistanlı kardeşlerimize de değinilmesini ve yardım toplanmasını arzu ediyorum. Müslüman samimi olandır. Zulüm nerden gelirse gelsin çekinmeden usulüne göre söyleyebilendir. Hz. Peygamberde hep öyle yapmıştır.

SIRADAKİ HABER

banner103