Elazığ Belediyesi, E-Devlet’te Hizmet Sunmaya Başladı

Bilişim teknolojileri ve yazılım konusunda kendisini sürekli güncelleyen ve çalışmalarını teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek ilerleten Elazığ Belediyesi, vatandaşlarımıza kolaylık sunmak için ‘e-Devlet Kapısı’ altyapısı üzerinden verdiği hizmet seçeneklerini zenginleştirdi.

Elazığ Belediyesi, E-Devlet’te Hizmet Sunmaya Başladı

VATANDAŞLAR SORGULAMANIN YANI SIRA ARTIK ÖDEMEDE YAPABİLECEK

Bu kapsamda vatandaşlarımız, artık belediyeye gelmeden elektronik ortamdan da birçok işlemini sadece ‘e-Devlet Kapısı’ üzerinden yapabilecek. Sağlanan ‘e-Devlet’ entegrasyonu ile belediye hizmetlerine tek noktadan hızlı ve güvenli bir şekilde erişim imkânı bulan vatandaşlarımız, daha önce sadece sorgulama yapabildikleri sistem üzerinden artık ödemelerini de gerçekleştirebilecek. Ülke genelinde sayılı belediyenin sağladığı bu hizmet sayesinde, vatandaşlarımız hem zamandan tasarruf kazanacak hem de pandemi koşullarında belediyeye gelmeye gerek duymadan kolay bir şekilde ödeme ve tahsilat işlemlerini gerçekleştirecek.

UYGULAMADAN NASIL YARARLANILIR?

Uygulamadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımız ‘www.turkiye.gov.tr’ adresinden ‘e-Devlet’ şifrelerini kullanarak oturum açtıktan sonra ‘Belediye Hizmetleri’ kategorisinden ‘Elazığ Belediyesi’ni seçerek sistem üzerinden; “Bilgi ve duyurulara, abonelik bilgi sorgulama, abonelik sözleşme feshi ve başvurusu, borç bilgileri sorgulama ve borç ödeme, fatura bilgileri sorgulama, arsa metrekare birim değeri sorgulama, beyan bilgileri sorgulama, bilgi edinme başvurusu sorgulama, sicil bilgileri sorgulama, tahakkuk bilgileri sorgulama ve ödeme, tahsilat bilgileri sorgulama ve ödeme” gibi hizmetlerden yararlanabilecekler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cuma
Cuma - 1 hafta Önce

Allah nazardan esirgesin birçok ilçe belediyesinin senelerdir geçtiği uygulamaya Elazığ Belediyesi de geçebilmiş, daraltılan cadde ve sokaklar katledilen şehir imarı ile ilgili bir bölüm var mı?

Cavit19
Cavit19 @Cuma - 1 hafta Önce

bir kuruş menfaatiniz olsun memleket yansa umurunda olamayanlardansın belli ki, daraltılan cadde sokakları gözün görmüyormu orada yyaşanan trafik çilelerini çekmiyormusun sen bu memlekette yaşamıyormusun

Mehmet
Mehmet @Cuma - 1 hafta Önce

car car şikayet başka bir b... bildiğiniz yok.

Muhammed
Muhammed - 1 hafta Önce

Allah razı olsun

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109