Elazığ Belediyesi Mahallelere Mobil Atık Merkezleri Yerleştiriyor

Elazığ Belediyesi, doğal kaynakları daha verimli kullanmak, atık miktarını azaltmak ve atıkları geri dönüşüme tabi tutarak ekonomiye katma değer sağlamak adına çevreye yatırım yapmayı sürdürüyor.

Elazığ Belediyesi Mahallelere Mobil Atık Merkezleri Yerleştiriyor

Bu kapsamda Elazığ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmalar doğrultusunda Çaydaçıra, Ataşehir ve Doğukent Mahallelerine, geri kazanılabilir atıkların diğer atıklarla karışmadan toplanması ve geri kazanım sürecine düzenli bir şekilde dâhil edilmesi amacıyla "Mobil Atık Getirme Merkezi" yerleştirildi.

Bu sayede vatandaşlarımız, çöpe giden ambalaj atıklarını kaynağında ayrıştırmış, geri dönüşüm sürecine kolaylık sağlamış ve dolaylı olarak milli ekonomiye katkı sunmuş olacaklar.

“AMAÇ VATANDAŞIN ULAŞILABİLİRLİĞİNİ KOLAYLAŞTIRMAK”

Konuyla ilgili Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Kâğıt, plastik, metal, cam, elektronik, pil, bitkisel yağ gibi atıkların sınıflandırılarak toplanması için nüfus yoğunluğu ve vatandaşın ulaşılabilirliği de göz önünde bulundurularak belirlenen noktalara 3 adet Mobil Atık Getirme Merkezi yerleştirildi. Vatandaşlarımız bu doğrultuda geri dönüşüme kazandırılacak atıkları, doğanın geleceğine katkı sunmak için evlerinde düzenli bir şekilde toplayıp kendilerine en yakın mobil atık merkezine bırakabilecekler. ” denildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2021, 16:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yav he he
Yav he he - 5 ay Önce

Elektronik sayaca su yüklemek için 3 makine dolaştım. 3 ü de arızalı. Belediyecilik bu mu? Şehirde toplasan 10 tane makine var onlarıda çalışır duruma getiremiyorlar. İstanbulda 16 milyon insan yaşıyor. Milyonlarca insan toplu taşıma kullanıyor. Milyonlarca insan kartlara yükleme yapıyor. Binlerce kart yükleme makinesi var. Hepsi de çalışır durumda. Biz 50 sene geriden geldiğimiz için makine kullanmıyoruz. Manuel olarak vezneden yükleme yapıyoruz.

Huzeyfe
Huzeyfe @Yav he he - 5 ay Önce

Göstermelik, arkadaşın dediği gibi şu kart yükleme noktalarını beceremediler. Şimdi de bu

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109