Elazığ'da Vaka Sayısı Artmaya Devam Ediyor

Uzun bir süredir yeni bir koronavirüs vakasının olmadığı Elazığ’da vaka sayılarında aniden bir artış yaşandı. Elazığ’da yeni görülen vakalarla birlikte 2 apartman karantinaya alınırken filyasyon çalışmaları da sürdürülüyor.

Elazığ'da Vaka Sayısı Artmaya Devam Ediyor

Elazığ’da Vali Çetin Oktay Kaldırım başkanlığındaki il pandemi kurulunun almış olduğu yerinde kararlar neticesinde şehirde yaklaşık 20 gündür yeni bir koronavirüs vakası görülmüyordu.

20 GÜNDÜR YENİ VAKA GÖRÜLMÜYORDU

Salgınla mücadele kapsamında önemli bir başarı sağlanan Elazığ’da il pandemi kurulunun toplum sağlığı için almış olduğu kararlar da takdirle karşılanmıştı.

Ancak alınan tüm bu tedbirlere rağmen yaklaşık 20 gündür yeni bir vakanın görülmediği Elazığ’da yeniden salgın yayılmaya başladı.

ÖNCE ÖZEL BİR KURUMDA GÖRÜLDÜ

Önce özel bir kurumda çalışan bir kadında görülen koronavirüs kadından annesine buluştu. Salgın sayısı iki gün önce ikiye çıkarken, yapılan değerlendirmelerde pozitif vaka sayısının şehirde arttığı belirtildi. Özel bir kurumda çalışan farklı kişilerin de testlerinin pozitif çıktığı öğrenildi.

FARKLI BİR KURUMDA DAHA GÖRÜLDÜ

Öte yandan Elazığ’da başka bir özel kurumda da bir kişi de koronavirüs görüldü. Kişi Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

FİLYASYON ÇALIŞMALARI YAPILIYOR

Öte yandan Sağlık İl Müdürlüğü’ne bağlı ekipler bu iki kurumdaki salgınla ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Filyasyon çalışmalarının sürdüğü iki kurumda tehlikenin hala devam edip etmediği ve başka insanların risk altında olup olmadığı gibi bilgilere ulaşılmaya çalışılıyor.

2 APARTMAN KARANTİNAYA ALINDI

Salgın riskinin arttığı Elazığ’da ayrıca 2 apartman karantinaya alındı.

Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın talimatıyla merkeze bağlı Sürsürü ve Çaydaçıra Mahallesi’nde bulunan 2 apartman İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından karantinaya alındı.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2020, 18:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet karaduman
Ahmet karaduman - 13 ay Önce

Haberciliği iz batsın özel kurum deyip gecistiriyorusnuz bunu bilmek en doğal hakkımız neden gziliyorsunuz nedenini siz gayet iyi biliyorsunuz

Basri Kaya
Basri Kaya @Ahmet karaduman - 13 ay Önce

hemşerim a kurum ya da b kurum ne fark eder. adamlar aylardır mümkün olduğunca çikmayin evden diyorlar. Sorumluları da çikip kendiri açıklar. bence il yöneticilerinin yine de vatandaşın bilgilendirilmesi için kurumu açiklamaları lazım. medya en azından bunu duyurdu top şimdi bu kurumlarda ve ilyöneticilerinde. ya hiç duyurulmasaydı

Karantina
Karantina - 13 ay Önce

Özel kurum deyip ismini vermek yasak ama insanların evlerini karantina diye ifşa etmek serbest.

Karşıyakalı
Karşıyakalı - 13 ay Önce

Bu başka ilden memleketimize gelen vatandaşlar nasıl oluyorda geliyorlar bunlar yollarda sürekli kontrol var. Aklım almıyor yazık bu millete depremde perişan oldu halk şimdide virüs, başka ilde olan vatandaşlarımıza sesleniyorum gelmeyin ELAZIĞA!!!

Deli gel
Deli gel - 13 ay Önce

Elazığ da medya mı var.

Ahmet karaduman
Ahmet karaduman - 13 ay Önce

Haberciliği iz batsın özel kurum deyip gecistiriyorusnuz bunu bilmek en doğal hakkımız neden gziliyorsunuz nedenini siz gayet iyi biliyorsunuz

Hakan ilbey
Hakan ilbey - 13 ay Önce

Medikal park ta bi hemşirenin dayısı adanadan gelmiş. Evdekilere bulaştırmış oda hastaneye taşımış. Ayrıca Anadolu hastanesinde vaka görülmüş anlamadan 3 gün tedavi etmişler sonra Fethi sekine kaldırılmış orasıda risk altında.

Elazığlı
Elazığlı - 13 ay Önce

Ne boş yorumlar var az gezsinler demek ne yani hemşire de hastaneye tatile gitmişti zaten

Cevahir
Cevahir - 13 ay Önce

Az gezsinlerne diyelim


SIRADAKİ HABER

banner103