Elazığ Ekonomik Sıçramayı Hangi Sektörde Yapacak?

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Kanal Fırat canlı yayında koronavirüs sonrasında Elazığ’ın ekonomik olarak atılım yapacağı sektörü açıkladı.

Elazığ Ekonomik Sıçramayı Hangi Sektörde Yapacak?

Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan koronavirüs sürecinin esnaf ve ekonomi üzerindeki etkilerine dair açıklamalarda bulundu.

Kanal Fırat Televizyonu’nda yayınlanan “Furkan Dilaver ile Son Baskı” programına katılan Başkan Arslan koronavirüs süreci sonrasında Elazığ’ın atılım göstereceği sektörü açıkladı.

“ELAZIĞ SIÇRAMAYI TARIM VE HAYVANCILIKTAN YAPAR”

Başkan Arslan açıklamasında; “Bana derseniz ki Kovid-19 sonrası Elazığ nereden sıçramayı yapar. Tarım ve Hayvancılık ve onlara bağlı gıda sanayiden yapar. Burada yatırımda ısrarcı olacağız. E-Ticaret ile destekleyeceğiz” dedi.

“ÇOK CİDDİ FAALİYETLERİMİZ OLACAK”

Tarımsal ürünlerin önemine değinen Asilhan Arslan, “Kayısımız, bademimiz, üzümümüz, tahıl ürünlerimiz, fasulye, nohut, peynirimiz, kırmızı et ürünlerimiz çok güçlü. Bunların ekonomiye kazandırılması ve uluslararası pazarlara açılmasıyla alakalı ciddi faaliyetlerimiz olacak” ifadelerini kullandı.  

“ALT YAPILAR TAMAMLANDI”

Tarım ve hayvancılık alanında önemli çalışmalar yaptıklarını ve bu çalışmaları tamamladıklarını belirten Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, “Bu konuda tüm hemşerilerimizin bizi takip etmelerini istiyorum. Şirketleşme modelleri, çok ortaklı yapılı, tarladaki çiftçimizin ortak olabileceği ve karından istifade edebileceği şirketleşme ve kooperatifleşme modellerinin tamamının alt yapısı tamamlandı” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali şahin
Ali şahin - 6 ay Önce

Tarım hayvancılık die birşey kalmıyan bir şehirde atak a nasıl geçilecek tarım desek ulu ovanın suyu nerde?
Hayvancılık desek yem ateş pahası ahır a büyükbaş dolduralım diyoruz sadece diyoruz hadi doldurduk dielim nasıl yem alacaz süt ü kime satacaz elazığ da tarım ve hayvancılık die birşey olmaz verin ulu ovaya suyu ondan sonra seyredin elazığ ı tarım nasıl kalkonıyor su olmadan ne tarım ne hayvancılık olur.

Yusuf
Yusuf - 6 ay Önce

Organize sanayinde birçok Tekstil yatırımları hızla devam ediyor. Tekstil, Elazığ’da atılım yaparak lokomotif sektör olacak, bence...

SIRADAKİ HABER

banner7