Elazığ İl Özel İdaresi Köyleri Kilitli Parke İle Donatıyor

Elazığ’daki köy yerleşim yerlerinde alt yapı ve üst yapı çalışmalarını gerçekleştirerek insanların yaşam koşullarını yükseltmeye gayret eden Elazığ İl Özel İdaresi, modern bir görünüme kavuşması için köyleri kilitli parke ile donatıyor.

Elazığ İl Özel İdaresi Köyleri Kilitli Parke İle Donatıyor

Elazığ İl Özel İdaresi, köy yerleşim yerlerinde yaşam standartlarını yükseltmek amacıyla başlattığı kilitli parke döşeme çalışmaları aralıksız bir şekilde devam ediyor.

Elazığ merkez ve ilçelere bağlı köylerin köy içi yolları ve meydanlarına farklı kültürel motiflerle döşenen kilitli parkeler köylere aynı zamanda modern bir görünüm kazandırıyor.

“ÇALIŞMALARIMIZ ARALIKSIZ BİR ŞEKİLDE DEVAM ETMEKTEDİR”

Elazığ İl Özel İdaresi’nden yapılan açıklamada kilitli parke çalışmalarını yatırım programı içerisinde özel bir yer ayrıldığı dile getirilerek, “Köylerimizin bir yandan çevreyle ulaşımını sağlayan yollarını konforu artırırken diğer yandan da halkımızın yaşam standartlarını yükseltmek için ise kilitli parke çalışmaları yapılmaktadır. 2021 yılı içerisinde Elazığ genelinde 187.000 metrekare kilitli parke kaplaması gerçekleştirilmiştir. Yatırım programımızda yer alan Sivrice İlçesi Haftasar Köyü’nde 1500 metrekare, Kavallı Köyü’nde 1.609 metrekare, Yedikardeş Köyü’nde 2.000 metrekare kilitli parke çalışmaları yoğun bir şekilde devam etmektedir. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da köylerimizi modern bir görünüme kavuşturmak için kilitli parke çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam etmektedir” denildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Ali akın
Ali akın - 2 ay Önce

Önce köylerin kanalizasyon, yol sorunu çözülsün ayrım yapılmadan hizmet edilmeli

Yavuz
Yavuz - 2 ay Önce

Gitsin merkez selli (dilek) köyünün yolları baksınlar bırakın parkeyi bari yama yapsınlar rahat gidip gelelim parke orda kalsın baba

Hankendi
Hankendi @Yavuz - 2 ay Önce

Hankendi de öyle yollar berbat, kaldırım yok,azcık yağmur yağsa yollarda gölet oluşuyor, inşAllah mahalle olur Elâzığ belediyesine bağlanır. Aksi durumda Hankendi ve selinin sonu vahim.

Yorum
Yorum - 2 ay Önce

Yapmayın artık şu kamu kaynaklarını israf etmeyelim. Yollarımızın zemini kilitli parke taşı için müsait değil, en ufak bir yağmur veya ağır vasıta geçişi esnasında yollarımız köstebek yuvasına dönüyor...kısıtlı imkanlarımızı sırf gösteriş olsun diye bu yatırımlara aktarmaktansa, vatandaşın uzun yıllar boyunca istifade edebileceği yollara harcamalıyız.

Mehmet Emin sertkaya
Mehmet Emin sertkaya - 2 ay Önce

Gelin köyümüzün çamurunu görün...

mursel yılmaz
mursel yılmaz - 2 ay Önce

bende baltaşıma istiyorum malum beldenın kapanmasıla birlike köyümüz madur kalmıştır malum baltaşı elazığın ve palu ilçesini en büyük köyu açil alt yapı ve parke yapılması lazım saygılaımla

Hüseyin AKBAYIR
Hüseyin AKBAYIR - 2 ay Önce

Elazig agin ilçesi beyelmasi köyüne parke taşı neden yapilmiyor

SIRADAKİ HABER

banner109