FHGC'nin Basın Sitesi Talebine Bakan Kurum, Onay Verdi

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semih Erdem'in sahada emek veren basın çalışanları için hak sahibi depremzedelerin konutlarının teslim edilmesinden sonra "basın sitesi" kurulması için görüştüğü Bakan Kurum'dan, olumlu yanıt geldi. Başkan Erdem'le görüşen Bakan Kurum, "Afetzede vatandaşlarımız için 20 bin konut yapıyoruz, hak sahiplerine tesliminden sonra basın sitesini de yaparız" dedi.

FHGC'nin Basın Sitesi Talebine Bakan Kurum, Onay Verdi

FHGC Başkanı Semih Erdem, depremin yıl dönümünde kente gelen ve yapımı tamamlanan konutları yerinde inceleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'la görüştü.

Erdem, Bakan Kurum'dan, sahada deprem, pandemi başta olmak üzere gecesini gündüzüne katarak çalışan basın emekçileri için depremzedelerin konutlarının tamamen teslim edilmesinden sonra 120 konutluk basın sitesi yapılmasını istedi.

Bu isteğe olumlu yanıt veren Bakan Kurum," Afetzedelerimiz için 20 bin konut yapıyoruz. Sizin de dediğiniz gibi afetzedelerimizin konutlarını teslim edelim, basın sitemizi de yaparız. 20 bin konut yapıyoruz 120 konut daha yaparız” dedi.

ERDEM: NİYETİMİZ SAHADA EMEK VEREN BASIN EMEKÇİ KARDEŞLERİMİZİN DE SICAK BİR YUVA SAHİBİ OLMASIYDI

Görüşmenin ardından değerlendirmelerde bulunan FHGC Başkanı Semih Erdem açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Depremin üzerinden bir yıl geçti. Başta yakınlarını kaybedenler olmak üzere tüm hemşehrilerimizin acılarını paylaşıyoruz. Depremde hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Bildiğiniz gibi depremden hemen sonra şehrimiz şantiyeye döndü ve birçok alan da 20 bin konut yapılması için çalışmalar gerçekleştirildi. Şuana kadar birçok hemşerimiz sıcak yuvalarına kavuştu, inşallah tamamı da bu yıl ortalarında evlerine kavuşmuş olacak. Bizlerde hem depremde mağdur olan hem de sahada emek veren meslektaşlarımız için Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum'dan özellikle afetzede kardeşlerimizin konutlarının tesliminin ardından yapılmak kaydıyla bir talepte bulunduk. Niyetimiz sahada emek veren basın emekçi kardeşlerimizin de sıcak bir yuva sahibi olmasıydı. 120 konutluk bir basın sitesi yapılmasını Bakan Kurum'dan rica ettik. Oda bizi kırmayarak bizimde önerdiğimiz gibi afetzede kardeşlerimizin konutlarının yapılmasının ardından basın sitesi yapacaklarını söyledi. Kendisine teşekkür ediyoruz. İnşalllah en kısa sürede depremzede kardeşlerimizin evleri tamamlanır ve sıcak yuvalarına kavuşurlar. Bize destek olan Vali Erkaya Yırık, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Demirbağ ve Tolga Ağar'a teşekkür ediyorum" dedi.

banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüsnü
Hüsnü - 4 ay Önce

Hangi hakla basın sitesi istiyorsunuz.yada Elazığa hangi katkıyı yaptınızda site istiyorsunuz. bir kaç basın görevlisi hariç

Remi
Remi - 4 ay Önce

Kiracilar evi olmayanlar yine zalim ev sahiplerinin vicdanına kaldı sayın bakanım hani bize

Sanane
Sanane @Remi - 4 ay Önce

Üzulme kardesim herkes evine tokiye yerlesince o zmalim ev sahipleri kiracilara yalvaracak ama bulamayacak .çunku tokilerde kira fiyati 800 ile 1000 lira arasi olmak zorunda fazla fiyat olmasi yasak ev sahipleri arsasinda ev yapilinca tokiye gitmeyip kiraya verecek o zman eski evlerin sahipleri kiraci bulmak icin yalvaracak az sabir Allah herkese kendi evlerini nasip etsin insaAllah

SIRADAKİ HABER

banner103