FKA Turizm Ve Tanıtım Çalışmalarına Devam Ediyor

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) TRB1 Bölgesinin (Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli) turizm potansiyelini ortaya çıkararak artırılmasına yönelik çalışmalarına devam ediyor.

FKA Turizm Ve Tanıtım Çalışmalarına Devam Ediyor

Bölgenin sanayi, ticaret ve sosyo-ekonomik kalkınmasına yönelik yapılan çalışmaların yanında turizm ve tanıtıma yönelik de önemli çalışmalara imza atan Fırat Kalkınma Ajansı, son olarak sosyal medya fenomenlerini bölgeye getirdi.

Yaklaşık 10 gün süren program kapsamında Malatya’da Somuncu Baba Külliyesi, Günpınar Şelalesi, Girmana Vadisi, Elazığ ’da Palu, Harput, Hazar Gölü, Saklıkapı ve Karaleylek Kanyonları, Çır Şelalesi, Yüzen Adalar, Ilıcalar, Tunceli’de Munzur Gözeleri, Munzur Vadisi gibi turistik yerler başta olmak üzere tarihi ve turistik mekanları gezen sosyal medya fenomenleri bol bol fotoğraf ve video çekimi gerçekleştirdiler.

Çektikleri görselleri sosyal medya hesaplarından paylaşan sosyal medya fenomenleri takipçilerini gezmeleri için bölgeye davet ettiler.

YEŞİLBAŞ:ÇOK GÜZEL GEÇTİ

SendeGitmelisin Sosyal Medya Platformu Yöneticisi Osman Yeşilbaş, Fırat Kalkınma Ajansının Fırat’ı Keşfet Projesi kapsamında Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerini on günlük program kapsamında tanıtmaya çalıştık. Program çok güzel geçti. Türkiye’nin bu güzelliklerini, doğasını, insanını burada yerinde görmek bizi çok etkiledi. Saklıkapı ve Karaleylek Kanyonlarından çok etkilendik. Çok Beğendik. Ayrıca Malatya’da her köşe başında bir müze çıkacakmış gibi bir durum var. Doğası da çok güzel. Levent Vadisi ve Darende ilçesi yine bizi çok etkiledi” diye konuştu.

SenBanaBaksana sosyal medya platformu sahibi İnci Aşık da TRB1 Bölgesinin (Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli) tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerine hayran kaldıklarını belirterek, herkesin gelip ziyaret etmesi, görmesi ve gezmesi tavsiyesinde bulundu.

YOĞUNLU: BÖLGE TURİZMİNİN DE GELİŞMESİNE YÖNELİK ÇOK ÖNEMLİ PROJELERİ HAYATA GEÇİRDİK

Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu ise TRB1 Bölgesi illerinin bulunduğu topraklar çok verimli oldu.Ajans olarak bu verimli toprakların kalkınmasına yönelik önemli çalışmalara imza attı.  Bölge turizminin de gelişmesine yönelik çok önemli projeleri hayata geçirdik. Bölgenin tarihi, kültürü ve doğasıyla önemli bir turizm potansiyelini içerisinde barındırmakta. Bölgemiz kendine has doğası, kültürel ve tarihi değerleriyle ön plana çıkıyor. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bölgemizde çok sayıda tarihi eser yer alıyor. Biz de ajans olarak bölgemizi her bakımdan tanıtımını yaparak yurt içinden ve yurt dışından turisti bölgemize getirerek bölgemizin turizm hareketliliğini artırmak istiyoruz. Bu yönde de önemli çalışmalara imza atıyoruz. Ajansımızın Turizm, Tanıtım ve Markalaşma Faaliyetleri kapsamında sosyal medya femonamleri, bloggerlar ve turizm acantesi sahiplerini farklı tarihlerde bölgemizde ağırladık. Benzeri çalışmalarımız devam edecektir. Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de görülen Covid 19 Pandemisinin sona ermesiyle inşallah yapmış olduğumuz bu çalışmaların meyvelerini toplayacağız” diye kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2021, 12:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Akıllı
Akıllı - 2 hafta Önce

Buralara beleş helikopter kaldırılsa yol yok diye gakgoşlar gezdirilse oraları hem deprem sonrası moral olur bizlere hem tanıtım nasıl fikir

Barzom Benim
Barzom Benim @Akıllı - 1 hafta Önce

Akıl küpüm benim, IQ kaç keko

Nebi
Nebi - 2 hafta Önce

Tanıtımdan önce ulaşım ve altyapı yatırımları lazım, kanyonlara giden yol yok gezi yapacak tekne yok tekneye liman yok, yok,yok,yok peki ne var tanıtım tanıtsan ne olacak katır sırtında gezmeyemi gidecek

Nazif gülaç
Nazif gülaç - 1 hafta Önce

Belediye veya valilik kanyonlar için yol sorununu çözmelidir. Baskildeki kanyonlara günün belirli saatlerinde çarşı dan seferler düzenlenebilir. Baskil kaymakamlığı ve valilik kanyonlar konusu da ortak yatırımlar yapabilirler. Tabiki tesis konaklama, vasıta, ulaşım sorunları aşılabilirse

SIRADAKİ HABER

banner103