Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması

“Genç Bilaller Yarışıyor” ezan okuma yarışmalarının il birinciliği etabı yapıldı. Ortaokul ve lise düzeyinde toplam 26 öğrencinin katıldığı yarışmada dereceye girende bölge yarışmasına katılacak.

Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması

Milli eğitimin temek amaçları doğrultusunda Anadolu İmam Hatip Lisesi ve ortaokul öğrencilerinin mesleki yeterliliklerini arttırmak ve sosyal gelişimlerine katkı sunmak amacıyla düzenlenen “Genç Bilaller YarışıyorEzan okuma yarışmalarının il birinciliği etabı yapıldı.

Hacı Hulusi Yahyagil Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve sosyal bilimler proje okulunda yapılan yarışmaya İmam Hatip Ortaokullarından 16, İmama Hatip Liselerinden 10 öğrenci yarıştı. Yarışmada dereceye girenler bölge birinciliği için yarışmaya hak kazanacak.

Yarışma Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

DİNÇ: GÜZEL SESLE OKUNAN EZAN İNSANLARA HUZUR VERMEKTEDİR

Hacı Hulusi Yahyagil Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ömer Dinç, ezanın İslam da ve toplumda milli ve manevi değerler arasında yer aldığını belirterek, “Güzel sesle okunan ezan insanlara huzur vermektedir. Ezan sesinin dinmemesini Cenabı-ı haktan temenni ediyorum. Yarışmanın ve yarışmaya katılan tüm öğrenciler arasındaki karşılıklı sevgi ve dayanışmaya dönmesini temenni ediyorum. Öğrencilere başarılar dilerim” dedi.

Konuşmaların ardından 26 öğrenci en iyi ezanı okumak için yarıştı.

banner89
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7