Hakimiyet Gazetesi'nden Kampanyaya Destek

Pegasus’un iptal edilen Elazığ – Antalya ve Elazığ – Ankara uçuşlarının geri getirilmesi ve azaltılan Elazığ – İstanbul ve Elazığ – İzmir seferlerinin artırılması amacıyla Kanal Fırat televizyonu ve elazigsonhaber.com Haber Sitesi’nin sosyal medyada başlattığı kampanyaya Hakimiyet Gazetesi’nden de destek geldi. Elazığ’la ilgili Kanal Fırat’ın sürekli tavrını ortaya koyduğunu belirten Hakimiyet Gazetesi, “Bizler de Hakimiyet Gazetesi olarak bu kampanyaya destek oluyoruz” dedi.

Hakimiyet Gazetesi'nden Kampanyaya Destek

Kanal Fırat Televizyonu ve elazigsonhaber.com Haber Sitesi tarafından sosyal medyada başlatılan “UçurElazığıPegasus” kampanyası ses getirmeye devam ediyor.

Başlatılan kampanyaya beş siyasi parti, STK’lar ve binlerce Elazığlı vatandaşın yanı sıra Hakimiyet Gazetesi’nden de destek geldi.

“HAKİMİYET GAZETESİ OLARAK DESTEKLİYORUZ”

İşte Hakimiyet Gazetesi’nin “Pegasus nereye uçuyor?” ve “Hakimiyet Gazetesi Olarak Destekliyoruz” başlıklı o haberi…

Hava yolu sektöründe önemli bir yere sahip olan ve ilimizden de yoğun yolcu trafiği sebebiyle önemli karlar elde eden Pegasus şirketi ani bir kararla ilimizden farklı şehirlere birçok hattını iptal etmiş, Ankara ve İstanbul sefer sayılarını da azaltmış.

Bu karara neden gerek duyuldu bilinmez ama büyük bir ihtimalle ekonomik gerekçeler öne sürülecektir.

Yer bulunmayan, bulunduğu takdirde de fahiş fiyatların oluştuğu bir sektörde “zarar ediyoruz” mazereti ne kadar doğru bilemiyoruz. Ama bu konuda ilgili şirketin kararını yeniden gözden geçirmesini istiyoruz.

   

“CİDDİ ADIMLAR ATAN KANAL FIRAT TELEVİZYONU…”

Bu kararı şehrimizle ilgili önemli konularda her zaman tavrını koyan ve kamuoyu oluşturma konusunda ciddi adımlar atan Kanal Fırat Televizyonu Twitter’da “UçurElazığıPegasus” etiketiyle kampanya başlattı. Bu kampanyaya her kesimden destek geldi ve binlerce paylaşım yapıldı.

 

  

“KAMPANYAYI DESTEKLİYORUZ”

Ak Parti dışında beş siyasi parti ve STK'lar da kampanyaya destek verdiler. Bizler de Hakimiyet Gazetesi olarak bu kampanyaya destek oluyor ve Pegasus Şirketinin Elazığ’a yönelik aldığı kararlara tepki gösteren kampanyayı destekleyerek “UçurElazığıPegaus” diyoruz”

  

“AK PARTİLİ MİLLETVEKİLİNİ GÖZLER ARADI”

Şehrin böylesine önemli bir meselesinde sessizliği gömülen Ak Partili milletvekilini gözler aradı ama onlar ilçe parti bayramlaşmasından fırsat bulamadıkları için olacak ki bu konuya hala temas edemediler ve hatta gündemlerine bile almadılar.

Özel yemekli toplantılar ve yarenlik edilen meclisler toplamaktan fırsat bulamayan milletvekili danışmanlarının da gündemine girmedi Pegasus’un uçuş iptalleri…

Oysa şimdi bir milletvekilimizin danışmanı aslanlar gibi çalışsa ve Pegasus’un Elazığ’a uçuş sayıları, doluluk oranları, yolcu sayıları ve ortalama bilet fiyatları ile ilgili bir rapor hazırlasa, buna farklı şehirlerin uçuş ve yolcu sayılarını mukayese eden bir raporu da ekleyip danışmanlığını yaptığı milletvekiline verse, milletvekilimiz de önce bu raporları Pegasus şirketinin en tepe yöneticisine, ardından da Ulaştırma bakanına sunma cesaretini gösterip ardından da bu faaliyetlerini kamuoyuna duyarsa; Namık Kemal’in ünlü eseri Vatan Yahut Silistre’de Abdullah Çavuş’un dediği gibi kıyamet mi kopardı?

Ama nerde o danışman nerde o milletvekili…

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2019, 18:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7