Hemşehrimiz Mehmet Aktaş Elazığ'da

Emniyet Genel Müdürü hemşehrimiz Mehmet Aktaş, Elazığ’a geldi. Ankara’dan karayolu ile Elazığ’a gelen hemşehrimiz Aktaş yol boyunca trafik denetimlerine de katılarak vatandaşlarla sohbet etti.

Hemşehrimiz Mehmet Aktaş Elazığ'da

Emniyet Genel Müdürlüğü görevine atanarak Elazığlılara büyük bir gurur yaşatan hemşehrimiz Mehmet Aktaş, memleketi Elazığ’a geldi.

Ankara’dan karayolu ile yola çıkan hemşehrimiz Aktaş, yol boyunca Kırıkkale'de, Kırşehir’de, Kayseri’de, Sivas'ta ve Malatya’da trafik denetimlerine katıldı.


Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, akşam saatlerinde geldiği Malatya’da polis uygulama noktasında denetimleri yerinde inceledi. Vali Aydın Baruş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal tarafından karşılanan Aktaş, uygulama noktasında yapılan denetimlere de katılarak sürücülere uyarılarda bulundu. 

SÜRÜCÜLERLE SOHBET ETTİ
Kontrol noktasında durdurulan sürücülerle sohbet eden Aktaş, araçtaki çocuklara da kırmızı düdük, trafik karnesi, tişört ve çikolata hediye etti. Sürücüleri trafik kurallarına uymaları konusunda uyaran Aktaş, bayramların acıya dönüşmemesi için dikkatli olmalarını istedi. 

“SAHADA ALDIĞIMIZ TEDBİRLERİ YERİNDE İNCELİYORUZ”

Emniyet Genel Müdürlü Mehmet Aktaş, bayram tatili süresince vatandaşların güven içinde seyahat etmeleri için önemli tedbirler aldıklarını belirtti. Ülke genelinde günlük 7 bin 700 noktada 13 bin 500 personelle trafikte gerekli tedbirleri aldıklarını ifade eden Aktaş, "Bu 7 günlük sürede yaklaşık 65 bin noktada 100 bin civarında personelimiz insanlarımızın rahat bir ortamda kazasız bir belasız yolculuk yapması için tedbir aldılar. Sayın İçişleri Bakanımız, Emniyet Genel Müdür Yardımcılarımız ve 40'a yakın polis baş müfettişimiz ile sahada aldığımız tedbirleri yerinde inceliyoruz. Eksiklikleri de yerinde tespit ederek, hızlıca gidermeye çalışıyoruz. Amacımız vatandaşlarımızın yolculuklarını kazasız belasız tamamlamaları” şeklinde konuştu. 

“BU KONUDA HİÇ AFFIMIZ YOK”
Amaçlarının vatandaşların kazasız belasız yolculuk yapmaları olduğunu dile getiren Aktaş, “Bayramlar millet olarak kutladığımız en mutlu günlerimiz. Bu mutlu günümüzde kuralları ihmal ederek hem kendimiz hem de çevremiz için acıya dönüştürmeyelim. Özellikle hız limitlerine uyalım. Bununla ilgili ciddi tedbirler aldık, tüm ana güzergahlarda radar uygulaması yapıyoruz, bu konuda hiç affımız yok. Sürücüleri trafik kurallarına uymalarını, cep telefonu kullanmamalarını rica ediyoruz. Cep telefonu kullanımı kaza riskini yaklaşık 4 kat arttırıyor. Bu çok farkında olunmayan yüksek bir tehlike. Uygulama noktalarında sürücüleri bu konuda uyarıyoruz” dedi. 

“ÖLEN KİŞİ SAYISINDA YÜZDE 32,3 ORANINDA AZALMA OLDU”
Türkiye genelinde ölümlü trafik kazalarında azalma olduğunu da ifade eden Aktaş, “2019 yılının ilk 7 ayı ile 2018’in ilk 7 ayını kıyasladığımızda trafik kazalarında ölen kişi sayısında yüzde 32,3 oranında azalma oldu. Bu çok ciddi bir oran ve büyük bir gayret ile emeğin sonucu. İnşallah bu tedbirleri devam ettireceğiz. Hedefimiz hiç bir vatandaşımızın ölmemesi ve burnunun kanamaması" diye konuştu. 

HEMŞEHRİMİZ AKTAŞ ELAZIĞ’A GELDİ
Emniyet Genel Müdürü hemşehrimiz Aktaş, daha sonra karayolu ile memleketi Elazığ’a geldi.  

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2019, 00:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner109