Hülya Göktaş: “Annelerimizin hakkı ne yapsak ödenmez”

Fırat Üniversitesi Kadın Kolları Başkanı Hülya Göktaş “Anneler Günü” nedeniyle yayımladığı mesajda, “Üstün fedakarlıkları, sevgileri, merhametleri ve sabırlarıyla elimizden ve yüreğimizden tutan annelerimizin hakkı ne yapsak ödenmez” dedi.

Hülya Göktaş: “Annelerimizin hakkı ne yapsak ödenmez”

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş'ın eşi Fırat Üniversitesi Kadın Kolları Başkanı Hülya GöktaşAnneler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kadın Kolları Başkanı Hülya Göktaş mesajında;

“Ahlaklı, vicdanlı ve sağlıklı kişilerin topluma kazandırılmasında adeta ilk öğretmen görevi gören annelerimiz aynı zamanda yeni nesillere doğru bilgi ve değerlerin aktarılmasında çok önemli bir görev gerçekleştirmektedirler.

“EN BÜYÜK GÜÇ KAYNAĞIMIZDIR”

Bir ülkenin anneleri ve kadınları ne kadar güçlü olursa yetiştirdikleri nesiller de o denli başarılı ve üretken olur. Anadolu’ya ismini veren, üstün cesareti, kahramanlıklarıyla istiklal ve istikbalimizin mimarı olan annelerimiz birlik ve beraberliğimizin de teminatıdır. Sevgiyi, saygıyı, merhameti, paylaşmayı ve hoşgörüyü bizlere öğreten annelerimiz, toplumumuzda mutluluğu ve huzuru tesis etmede en büyük güç kaynağımızdır.

“ANNELERİMİZİN HAKKI NE YAPSAK ÖDENMEZ”

Sevgili Peygamberimizin, “Cennet, annelerin ayaklarının altındadır” sözü dinimizin annelerimize verdiği önemi ve onlara göstermemiz gereken hürmeti gözler önüne sermesi açısından çok anlamlıdır. Üstün fedakarlıkları, sevgileri, merhametleri ve sabırlarıyla elimizden ve yüreğimizden tutan annelerimizin hakkı ne yapsak ödenmez.

Anneler Günü’nün, annelerimizin değerini daha iyi anlamamıza vesile olacağı inancıyla, başta evlatlarını vatan uğruna şehit vermiş anneler olmak üzere, tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2021, 14:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103