İl Protokolü Bu Kez Onlar İçin Bir Araya Geldi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Münasebetiyle İlimiz Protokolü ile engelli vatandaşlarımız futbol maçında bir araya geldiler.

İl Protokolü Bu Kez Onlar İçin Bir Araya Geldi

 “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla protokol üyeleri ile engelliler Gençlik Merkezi Sentetik Sahada bir araya gelerek dostluk maçı yaptılar.

Kısa adı EASKF olan Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından Gençlik Merkezi Sentetik Sahada düzenlenen dostluk maçında Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, Elazığ Gençlik Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Gür, TFF Futbol İl Temsilcisi Turgut Kılınç ile özel çocuklar ve aileleri forma giydi.

Karşılaşma öncesinde ilimiz valisi Çetin Oktay Kaldırım ile Belediye başkanı Şahin Şerifoğulları, maçı izlemeye gelen engelli vatandaşlarımızı ve ailelerini ziyaret ederek sohbet ettiler

KALDIRIM: ENGELLİ KARDEŞLERİMİZE YÖNELİK GÜZEL BİR FAALİYET OLACAK

Maç öncesi açıklamalarda bulunan Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Engelli kardeşlerimize yönelik güzel bir faaliyet olacağını belirterek, “3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla bu vesileyle bizde gençlerimizle özelikle çocuklarımızla engelli kardeşlerimizle bir futbol müsabakasında bir araya gelmek istedik Başkanımız Başsavcımız ve Spor camiasından değerleri arkadaşlarımızla birlikte güzel bir maç yapacağız, Dostluk kazanacak inşallah, Engelli kardeşlerimize dönük güzel bir faaliyet olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

ŞERİFOĞULLARI: ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİNİ ÇOK KISA BİR ZAMAN İÇİNDE HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Belediye başkanı olarak engelsiz yaşam merkezini çok kısa bir zaman içinde hayata geçireceklerini belirterek “3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle engelli kardeşlerimizle maç yapacağız tabi öncelikle tüm engelli kardeşlerimizin Dünya Engelliler Gününü Kutluyorum Engellik sadece engellileri ilgilendiren ve aynı zamanda ailelerini ilgilendiren bir konu olmadığını toplumun her kesimini ilgilendirdiğini ve aynı zamanda biz idarecilere düşen en büyük sorumluğundan bir tanesi de engellilerimiz topluma, hayata, geleceğe, sağlıklı bir şekilde bakmalarını sağlamak için bizler Sayın Valimizin öncülüğünde ve Belediye Başkanlığı olarak diğer kurum ve kuruluşlarımızla birlikte mücadele ediyoruz aynı zamanda Belediye Başkanlığı olarak Engelsiz Yaşam Merkezini de hayat geçirerek inşallah engellerimiz sosyal kültürel ve sportif faaliyetlerini yürütebilecek çok güzel bir mekan inşa edeceğiz ben tekrar tüm engellilerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum ve her kesimin sadece 3 Aralık’ta değil de senenin her günü engellilerimizin yanında olmalarını rica ediyorum” dedi.  

GÜR: UNUTULMAMALIDIR Kİ HERKES BİR ENGELLİ ADAYIDIR

Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Gür ise “3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’muza bağlı sekiz kulübümüzüm katılmış olduğu ve İlimiz Protokolü, Sayın Valimiz Sayın Belediye Başkanımız, Cumhuriyet Başsavcımız ve Gençlik Spor İl Müdürümüz ile birlikte iştirak ettiği gösteri maçı yapacağız burada “Unutulmamalıdır ki herkes bir engelli adayıdır. Biz bu sloganla yola çıktık ve kulüplerimize değer vermeye çalışıyoruz onları topluma kazandırmaya çalışıyoruz bu anlamlı günde de etkinlik yaparak onların yanında olamaya çalıştık” ifadelerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2019, 20:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
metin
metin - 9 ay Önce

tek kelime ile REZİL bir etkinlikti. 200 kadar engelli çocuk 1 saat önceden oraya getirilmişti ve resmen çocuklar soğuktan DONDU. bundan yetkililerin haberi var mı? tabiki de YOK. yazıklar olsun. 3 aralık engelliler gününde bütün engellileri GÖSTERİŞ için 7 derece soğukta saatlerce orada ayakta beklettiğiniz için.

SIRADAKİ HABER

banner7