İş Başvurusu İçin Oluşan Kuyruk Bitti

Elazığ’da TYP alımları için İŞKUR’a başvuru yapmak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturmuştu. İŞKUR çalışanlarının yoğun mesaisi sonucu başvuru süreci en aza indirildi. İŞKUR önündeki kuyruk ise tamamen bitti.  

İş Başvurusu İçin Oluşan Kuyruk Bitti

Elazığ’da 9 ay sürecek Toplum Yararına Program kapsamında toplam 672 kişi istihdam edilecek.

TYP Başvuruları Pazartesi günü başlamıştı. 9 ay çalışabilmek için çok sayıda vatandaş sabahın erken saatlerinden itibaren İŞKUR il binası önüne giderek beklemeye başladı. Başvuru için sıraya giren vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.

İŞKUR PERSONELİNİN ÖZVERİLİ ÇALIŞMASI SONUCU KUYRUK BİTTİ

Yoğunluk nedeniyle İŞKUR İl Müdürlüğü çalışanları da çalışma performanslarını artırarak hızlı bir şekilde başvuruları aldılar. İŞKUR personellerinin özverili çalışmaları neticesinde ilk gün saat 11’den sonra kuyrukta azalma oluştu. Başvuruların devam ettiği Salı ve Çarşamba günleri de yine İŞKUR çalışanlarının vatandaşlarla anında ve hızlı ilgilenmesi nedeniyle hiç kuyruk oluşmadı.

Öte yandan TYP müracaatlarının internet sitesi üzerinden de yapılacağı belirtildi.

İLK İKİ GÜN 5 BİN 784 KİŞİ MÜRACAAT ETTİ

9 ay boyunca İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde çalışacak olan TYP alımları için başvuru sayısı ikinci günün sonu itibariyle 5 bin 784 kişiyi çıktı. Bu sayının 5 bin 239’u temizlik, 545’i ise; güvenlik birimi için müracaat etti.

TYP için Cuma gününe kadar müracaatlar devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2019, 15:28
banner73
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7