“Kadına Şiddete Hayır” Etkinliği Düzenlendi

Elazığ'da kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nün desteği polis ve jandarmanın katılımıyla stantlar açılarak etkinlik düzenlendi.

“Kadına Şiddete Hayır” Etkinliği Düzenlendi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’ nedeniyle etkinlik düzenlendi.

Programa Elazığ Valisi Erkaya Yırık ve eşi Ayşe Yırık, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Yıldız, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Suat Kenç, jandarma ve emniyet personeli ile vatandaşlar katıldı.

Kentte bulunan bir alışveriş merkezinde yapılan etkinlik kapsamında günün önemine dikkat çekmek için stantlar kuruldu.

Görevliler tarafından broşür dağıtılırken, ziyaretçiler de turuncu maske takıp oluşturulan dilek ağacına yazdıkları notlarla, etkinliğe destek verdi.

Turuncu renkli boyalar ile el izi yapılan etkinlikte "Kadına Şiddete Dur" yazılı bez torbalara el basıldı.

YIRIK: ONLARA YÖNELİK ÇALIŞMALARLA BİLİNÇ OLUŞTURMAKTIR

Kadına yönelik her türlü şiddetin karşısında durduklarını ve bu konuda farkındalık oluşturma adına iki hafta boyunca etkinlikler düzenleneceğini belirten Vali Erkaya Yırık, “ 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü, dolayısıyla sabah kadına yönelik şiddetle mücadelede koordinasyon izleme kurulumuzca bir toplandır yaptık. Bu toplantıda ülkemizde İçişleri Bakanlığı’mızın önderliğinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile kolluk kuvvetlerinin de iştirak etmesiyle bir eylem planı hazırlanmıştır. Bu eylem planı kapsamında iki hafta süresince kadına yönelik şiddetle ilgili farkındalık çalışmaları yapılacak. Bugün itibariyle arkadaşlarımız bir avm’de stant çalışması yapmışlar. Burada maksat kadına karşı, toplumun en önemli unsuru olan annelerimiz, ablalarımız, kardeşlerimiz baş tacımızdır, onlara yönelik çalışmalarla bilinç oluşturmaktır” dedi.

Kurum olarak İl Jandarma ve Emniyet Müdürlüğü ile birlikte farkındalık amaçlı bir etkinlik yaptıklarını anımsatan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Suat Kenç ise kadına yönelik her türlü şiddetin karşısında durduklarını ŞÖNİM ile can güvenliği tehlikede olan, kalacak yeri olmayan kadınlara çocuklarıyla birlikte kadın konukevlerinde barınma hizmeti verdikleri aktardı.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 17:41
banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kürşat
Kürşat - 6 ay Önce

Daha bugün bir kadın,kocasının kafasına sıkarak öldürdü.Bu ne şimdi.Beyler sadede gelelim,ŞİDDET, ŞİDDETTİR ister erkekten,ister kadından,ister babadan,ister evlattan gelsin farketmez.Adini ne korsak koyalım.Topyekun her türlü şiddete hayır deyip,yok olan ahlâkî,insanı vasıfları öne çıkaralım.Baska çözüm yok.

nurullah demir
nurullah demir - 6 ay Önce

kadına şiddet diye diye kadını ilahlaştırdız kadını her türlü iş sektörüne soktuz kadını çoçuğundan kocasından kopardız ulah şu batıdan ne geldiyse aldız işlerini kadın bırakan millet felaketleri beklesin hadisi hiç mi bir anlam ifade etmiyor

Millete yasak
Millete yasak - 6 ay Önce

Yahu millete yasak ettiğiniz herşeyi yapıyorsunuz kalabalık sosyal mesafe yok bu nasıl iştir. Virüs heralde sizleri sevmiyor. Vatandaşı seviyor. Hep halka gidiyor

SIRADAKİ HABER

banner103