Karakoçan’da Kardeşlik İftarı Gerçekleştirildi

Elazığ Belediyesi ve Karakoçan Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği “Kardeşlik İftarı” gerçekleştirildi.

Karakoçan’da Kardeşlik İftarı Gerçekleştirildi

Elazığ Belediyesi ve Karakoçan Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği kardeşlik iftarı, Karakoçan ilçe meydanında gerçekleştirildi. İftar programına Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Karakoçan Kaymakamı ve Başkan Vekili Cemil Sarıoğlu ile vatandaşlar katıldı.

Gerçekleştirilen kardeşlik iftarında 3000 kişinin orucunu açması bekleniyor.

Yanılmaz İftar Meydanında

İftar meydanına gelen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz meydanda bulunan vatandaşlarla görüşerek, ramazanlarını tebrik etti ve iftar alanından canlı yayın yapan Kanal Fırat'a değerlendirmede bulundu.

Karakoçan Belediye Başkanıyla beraber iftar programını düzenlediklerini dile getiren Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “İnşallah ramazanın birlik, beraberlik ve mağfiretinden burada hep beraber istifade edeceğiz. Ramazan burada çok güzel şekilde kutlanıyor. İftar alanını inceledim. Kadınıyla erkeğiyle büyüğüyle küçüğüyle herkes burada” diyerek bu manzaranın kendini mutlu ettiğini dile getirdi.

“Bütün Müslümanlar Kardeştir”

Sonrasında sahneden vatandaşlara seslenen Yanılmaz, “Bugün burada ramazanın bütün coşku ve bereketini yaşıyoruz. Kadim bir medeniyetin bir kültürün birlikte olma duygusunu birlikte yaşıyoruz. İşte ramazan böyle güzel ramazan paylaşınca güzel. Ramazan kardeşlik ruhunu bir araya getirince bir arada olunca güzel. Siz bu akşam ramazanın bütün güzelliklerini bir araya getirdiniz Allah hepinizden razı olsun. Belediye başkanınız Karakoçan’da çok güzel hizmetler yapıyor. Sizlerle birlikte Karakoçan’ı daha da güzelleştirmek ve daha yaşanabilir bir hale getirmek için gayret ediyor. Ben öncelikle belediye başkanımızı, ekibini ve Karakoçan’a hizmet eden bütün kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Belediye başkanımızın teklifiyle onun organizasyonuyla bugün burada ramazanı siz değerli kardeşlerimizle birlikte yaşayalım dedik. Başta Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koymuş olduğu irada ve cesaret ve bütün dünya Müslümanlarına vermiş olduğu mesaj kardeşliktir. Bütün Müslümanlar kardeştir. Türk’üyle, Arap’ıyla, Kürdü’yle, Zaza’sıyla bütün Müslümanlar kardeştir. Bu meydan bu kardeşliğin fiili bir göstergesini ortaya koyuyor. Türkiye bütün dünyaya kardeşliğin ne olduğunu gösteriyor” ifadelerini kullanarak bu milleti bölmeye çalışanlara rabbim fırsat vermesin temennisinde bulundu.

Sarıoğlu: "Bizi ve Ülkemizi Zengin Yapanda Budur"

Karakoçan’a ilkleri yapmak için geldiklerini dile getiren Karakoçan Kaymakamı ve Başkan Vekili Cemil Sarıoğlu Kanal Fırat ekranlarına yaptığı açıklamada, “Bizim Karakoçan’da en önem verdiğimiz şey kardeşlik, birlik ve beraberlik. Karakoçan tarihi bir gün yaşıyor. Bütün vatandaşlarımız bugün burada. Her etnik kökenden, her mezhepten, her görüşten insanımız burada. Bizi ve ülkemizi zengin yapanda budur. İnşallah bu bizi ve ülkemizi çok daha iyi bir yere getirecek” ifadelerini kullanarak bu gibi etkinliklerin Karakoçan’ın imajını daha iyi bir yere taşıyacağının altını çizdi.

“Bu Milletle Ne Kadar Gurur Duysak Azdır”

Sonrasında sahneden vatandaşlara hitap eden Karakoçan Kaymakamı ve Başkan Vekili Cemil Sarıoğlu, “Bu mübarek ayda kurtuluş günlerini yaşıyoruz. Bu vesileyle yüce Mevla’mdan bütün Müslümanların kurtuluşunu niyaz ediyorum. Bizim milletimiz tarihinde her zaman yoksula, garibana kapısını açmış. Bugünde ülke olarak, millet olarak, Türkiye Cumhuriyeti olarak bizlere sığınan başta Suriyeliler olmak üzere yaklaşık 6 milyon Muhacir kardeşimize Ensarlık vazifemizi yapıyoruz. Bu milletle ne kadar gurur duysak azdır. Elazığ Belediyemizle birlikteliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi arttırması için bugün iftarımızda toplanmış bulunuyoruz” diyerek karşısında gördüğü manzaranın tam olarak kardeşliği gösterdiğini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7