“Kerbela ve Hz. Hüseyin” Programı Düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Vakfı Elazığ Şubesi tarafından Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezinde, Kerbela ve Hazreti Hüseyin konulu program düzenledi.

“Kerbela ve Hz. Hüseyin” Programı Düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Vakfı Elazığ Şubesi muharrem ayı nedeniyle “Kerbela ve Hazreti Hüseyin” konulu program düzenledi.

Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen programa yoğun katılım sağlandı.  Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda ilahiler ve ezgiler seslendirildi.

Programa katılan HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç, günün anlam ve önemine değinerek; “1.400 yüz yıl değil bir milyon yılda geçse bu acı unutulamaz. Kerbela bizim için büyük bir derttir.” Dedi.

DİNÇ: UNUTULACAK BİR ACI DEĞİLDİR

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç, “ Hepimizin bildiği okuduğu Kerbelayı kitaplardan okurken yüreklerimiz tir tir titriyor, dilimiz dönmüyor, gözlerimiz yaşarıyor bazen yazıları bile okuyamıyoruz. Eğer insanın yüreğinde biraz merhamet kalmışsa okuyan herkes bu duyguları yaşar. Bin dört yüz yıl önce yaşananları okuyoruz ve aynı duyguları her zaman yaşıyoruz. Bin dört yüz yıl değil bir milyon yılda geçse bu acı unutulamıyor. Unutulacak bir acı değildir. Kerbela bizim için büyük bir derttir. Bu derdimizle inşallah büyük hakikatlere imza atacağız “ dedi.

Program sinevizyon gösterimi ile son buldu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner109