Kısıtlamada, Elazığ En Sakin Anları Yaşadı

Cuma akşamı saat 21’de başlayan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasında Elazığ’ın en işlek cadde ve sokakları en sakin anlarını yaşarken; lokantalar paket servislerle, marketler ise yürüme mesafesindeki vatandaşlar için belirlenen saatlerde hizmete devam etti.

Kısıtlamada, Elazığ En Sakin Anları Yaşadı

Elazığlılar’ın deyimiyle mecburiyet caddesi olan Gazi Caddesi

Şehrin yaya ve araç trafiğinin en yoğun alanlarından olan Gazi Caddesi,56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması sonrasında en sessiz saatlerini yaşıyor.

Kısıtlamayla birlikte Gazi Caddesini sadece kısıtlamadan muaf olanlar kullanıyor.

Burası da Elazığlılar’ın en uğrak alanlarından olan tarihi öğretmen evi önü…

Öğretmenevi önündeki meydanda bulunan oturma alanları da kısıtlamayla birlikte boş kaldı.

Kısıtlamadan muaf olan lokantalar paket servisle; marketler de yürüme mesafesi ile Elazığlılar’a belirlenen saatler arasında hizmete devam ediyor.

Lokanta ve market işletmecileri, vatandaşların pandemi kurallarına uymalarını isterken; siparişler için hizmette olduklarını söylediler.

VİDEO

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vedat
Vedat - 8 ay Önce

Gazi caddesinin sağ tarafı bedava daimi otopark mı?

Ozlem
Ozlem - 8 ay Önce

Önce maskeyi güzel takmayı öğren amca sonra ahkam kes

Mehmet Gakko
Mehmet Gakko - 8 ay Önce

Sokaklar boş birde Diyarbakır yoluna bakın otoban gibi maşAllah. Elazığda kimse görevini yapmıyor sayın valim ne emniyet ne jandarma . Yolu bir görün bu insanlar nereye gidiyor soran yok.Lütfen herkes kazandığını işini yaparak helal kazansın. Ben o boş-beleş yasağa rağmen trafiğe çıkanlara hakkımı helal etmiyorum.

SIRADAKİ HABER

banner103