Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Uyarı Yaptı

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Malatya ve Tunceli illeri için kuvvetli rüzgar ve fırtınaya karşı uyarı yaptı. Öte yandan Elazığ ile ilgili yaptığı açıklamada da 28 Ocak Perşembe günü kar ile karışık yağacağının tahmin edildiğini açıkladı.

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Uyarı Yaptı

Doğu Anadolu Bölgesi için Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından uyarı üstüne uyarı geliyor.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından Malatya’nın kuzey ilçeleri olan Kuluncak, Hekimhan, Arguvan, Arapgir ve Tunceli’nin Kuzey ilçeleri olan Ovacık, Pülümür için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı yapıldı.

Ayrıca Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından Elazığ için yapılan açıklamada da Perşembe günü Elazığ’da karla karışık yağmur yağacağı açıklandı.

“MUHTEMEL RİSKLERE KARŞI TEDBİRLİ VE DİKKATLİ OLUNMASI GEREKMEKTEDİR”

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “28 Ocak 00.00 tarihinde başlaması ve ve gün içerisinde 15.00’a kadar devam etmesi; Güneyli yönlerden kuvvetli rüzgar (60-90 km/sa) ve yüksek kesimlerde fırtına (90-120 km/sa) olması beklenmekte. Kuvvetli ve tam fıtına şeklinde şiddetinin olması tahmin ediliyor. Ulaşımda Aksamalar, Soba ve Doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, Çatı uçması, Ağaç veya direklerin devrilmesi vb durumlar muhtemel riskler arasında. Oluşması muhtemel risklere karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7