Milletvekili Ağar Tuncay Özkan’a Cevap Verdi

AK Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Zülfü Tolga Ağar, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’ın insanları ayrıştırmaya yönelik açıklamalarına cevap verdi. Milletvekili Ağar: “Türkiye Cumhuriyeti kimliği taşıyan; vatanına, bayrağına, devletine bağlı olan herkes bizim kardeşimizdir” dedi.

Milletvekili Ağar Tuncay Özkan’a Cevap Verdi

AK Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Zülfü Tolga Ağar, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’ın insanları ayrıştırmaya yönelik açıklamalarına cevap verdi.

Milletvekili Ağar’ın açıklaması şu şekilde:

“Tuncay Özkan ülke olarak üst üste yaşadığımız acılı günlerde şahsım üzerinden insanları ayrıştırmak imasıyla yapmaya çalıştığınız kara propagandayı kınıyorum. Türkiye Cumhuriyeti kimliği taşıyan; vatanına, bayrağına, devletine bağlı olan herkes bizim kardeşimizdir.

Hiç kimseyi din, dil, ırk, inanç, etnisite üzerinden ayırmadık, ayırmayız. Sıcak ofislerinizde televizyondan depremi takip ederken görmemiş olabilirsiniz ama biz burada başı açığı ile kapalısı ile, alevisi ile sünnisi ile türkü kürdü zazası ile depremin enkazında hep birlikte kaldık, enkazın başında kayıplarımızı hep birlikte bekledik, hiç tanımadığımız insanların enkazdan sağ çıkmasına beraber sevindik, beraber ağladık, soğukta beraber üşüdük, ateşin başında beraber ısındık, cenaze namazında hep birlikte saf tuttuk.

Şehrimizde yaşanan büyük afette hayatını kaybeden vatandaşlarımızın acısı yüreğimizde bu kadar taze iken, depremzedelerin yaralarını sarmak için gece gündüz çalışırken, oturduğunuz yerden insanların acısını ve hassasiyetlerini kullanmanıza, aşağılamanıza, hor görmenize ve kirli siyasetinize alet etmenize müsaade etmeyiz.

Depremde 19 saat enkaz altında ölümle burun buruna gelip enkazdan çıkarılırken başörtüsünü isteyen Hatun teyzemizin hassasiyetine, inançlarına, duygularına saygınız yok anladık da, insanların acılarına da mı saygınız yok? Anadolu’nun, milletimizin bu irfanını, inançlarını, değerlerini, hiç kimsenin siyasi bir malzeme olarak kullanarak aşağılamasına müsaade etmeyiz.”

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2020, 18:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
depremzade
depremzade - 1 yıl Önce

Kalbi Elazıg için Çarpan kişi Meclisin araştırması için kabul oyu verirdi . Meclis Elazıga gelip gerçekleri görüp Gerekli kanunuları çikarırdı Bu iş reise herseyi yapıyoruz sorun yok diye anlatmakla olmaz Gelip son durumu görmek gerek

adsız
adsız @depremzade - 1 yıl Önce

particilik ve gelecek kaygısı insani duyguları yendi vesselam Elazığa yazık oldu

Vatansever
Vatansever - 1 yıl Önce

Öncelikle Gürsel Erol un örnekleriyle verdiği afad bölgesi önergesinin içinin gerekli geçici maddelerle tamamlanıp kabul edilmesini istediği önergeyi sanki bir zafer kazanmış gibi reddedip alkışlayan akape millin olmayan bekilleriyle aynı partiden siyaset yapmayı bırakıp babalar gibi MEHMET AĞAR gibi siyaset yapın bakalım aizi kim kötüleyecek kim arkanızda duracak görünki Gürsel Erol gibi milletin tahtında kalp kurun .

Emo23
Emo23 - 1 yıl Önce

Bunların 4 ünü kefenin bi ucuna koy diğer ucuna da gürsel Erol u koysan gene gürsel Erol ağır basar. Ama ne diyoruz hep hakettigimiz gibi yonetiliyoruz maalesef

gakko
gakko - 1 yıl Önce

Elazıgın normal hayata dönüş sürecinde oluşacak her aksaklığın vebali günahi oylamaya katılmayan milletin olmayan vekilleri üzerinedir

Kenan
Kenan - 1 yıl Önce

Elazığ’ın 4 vekilini 4 e katlayan vekil sayın Gürsel Erol, diğerleri sözde vekil,,,

SIRADAKİ HABER

banner103