Milletvekili Erol: Elazığ Acilen Afet Bölgesi İlan Edilmeli

Yaşanan depremin Elazığ’da büyük bir acı, korku endişe ve beklenti doğurduğunu belirten CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, kentin acilen afet bölgesi ilan edilmesi gerektiğini söyledi.

Milletvekili Erol: Elazığ Acilen Afet Bölgesi İlan Edilmeli

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, kentte yaşanan 6.8’lik deprem ile ilgili açıklamada bulundu.

EROL: AFET BÖLGESİ İLAN EDİLMESİ GEREKİYOR

Milletvekili Erol açıklamasında,"24 Ocak 2019 günü Sivrice merkezli 6,8 şiddetinde gerçekleşen depremde çok sayıda bina yıkılmış, binin üzerinde ağır hasarlı bina tespit edilmiştir. Deprem nedeniyle 37 yurttaşımız hayatını kaybetmiş, bin 607 hemşerimiz de sağlık tedavisi görmüştür. İlimizde yaşanan bu acının biran evvel atlatılması, yaraların sarılması ve hayatın normal akışına kavuşması için afet bölgesi ilan edilmesi gerekiyor"dedi.

EROL: AĞIR KIŞ KOŞULLARI MAĞDURİYETİ ARTIRMAKTADIR

4 Şubat 2020 tarihinde genel kurul gündemine alınmak üzere araştırma komisyonu kurulmasına ilişkin önergeyi TBMM Meclis Başkanlığı’na sunduğunu aktaran Erol, "Depreme karşı tüm devlet kurumlarımız, belediyelerimiz, siyasi partilerimiz, sivil toplum örgütleri büyük bir duyarlılık göstermiştir. Yapılması gereken bütün müdahaleler yerinde ve imkanlar ölçüsünde zamanında yapılmıştır. Ağır kış koşulları mağduriyeti artırmaktadır. Elazığ merkez ve tüm ilçelerinde bütün yapıların gözden geçirilmesi, sorunlu yapıların yenilenmesi ve vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilerek yaraların biran evvel sarılması gerekmektedir. Elazığ’ın ekonomik, sosyal, kültürel, tarım ve ticari açıdan uğradığı zararların tespit edilip, derhal gerekli tedbirlerin alınması ve hemşehrilerimizin güven içinde yaşamını sürdürmesi sağlanmalıdır. Elazığ’ın ekonomik, sosyal, kültürel, tarım ve ticari açıdan uğradığı zararların tespit edilip, derhal gerekli tedbirlerin alınması ve hemşehrilerimizin güven içinde yaşamını sürdürmesi sağlanmalıdır. Bu amaçla Elazığ ilimiz afet bölgesi ilan edilmelidir” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
tahir küçük
tahir küçük - 8 ay Önce

Diger milletvekillerınde tık yok

DEPREMZEDE
DEPREMZEDE - 8 ay Önce

Helal OLSUN sana sn gürsel erol
.

mehmet
mehmet - 8 ay Önce

vAllahi tebrikler sayın erol. tek başına dev gibi bir ordusun.

Hakan yilmaz
Hakan yilmaz - 8 ay Önce

Helal sanabe gerçekten tebrik ediyorum.bizden oy alıp konuşmayan halkın yanında olmayanlar görüp utansın.varsa yoksa seň varsın vekil olarak.Allah razı olsun.

SIRADAKİ HABER

banner7