Muğla Milas’ta Başlayan Yangın Bodrum’a Sıçradı

Muğla Milas'ın Beyciler Mahallesi’nde başlayan orman yangını, rüzgarın da etkisiyle hızla büyüyerek Bodrum'a kadar yayıldı. Hızla ilerleyen alevler nedeniyle Bodrum’un Mazı Mahallesi tahliye edildi. Mumcular-Mazı yolu trafiğe kapatıldı. Vatandaşlar sahile doğru indirildi. Tahliye işlemi teknelerle gerçekleştiriliyor.

Muğla Milas’ta Başlayan Yangın Bodrum’a Sıçradı

Muğla Milas’ın Beyciler Mahallesi’nde başlayan yangın, rüzgarın da etkisiyle hızla büyüyerek geniş bir alana yayıldı. Yangına, orman ve itfaiyenin çok sayıda aracı ile müdahale ediyor.

Evler Boşaltılıyor

Yangın yerleşim yerlerine ulaşınca bazı evler alevlerin arasında kaldı. Milas’ta başlayan yangın, Bodrum’un Gökpınar Mahallesi’ne sıçrayınca mahalledeki evler tahliye edildi.

Teknelerle Tahliye

Hızla ilerleyen alevler, Bodrum’un Mazı Mahallesi’ne ulaşınca Mazı Mahallesi tahliye edildi. Mumcular - Mazı yolu trafiğe kapatıldı. Mahallenin sahile doğru indirildiği ve tahliye işleminin teknelerle yapılacağı öğrenildi.

Belediyeden Açıklama

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da yaptığı açıklamada “Yukarı Mazı’da vatandaşlarımızı tahliye ediyoruz. Aşağı Mazı Köyü’ne gönderiyoruz, sahile gönderiyoruz. Alevler Yukarı Mazı köyüne doğru yaklaşıyor. Biraz daha doğuda Gökbel köyüne doğru da yaklaşıyor. Herkesin çok dikkatli olması lazım"dedi.

Vatandaşlara Çağrı

Evlerini tahliye etmek istemeyen vatandaşlarımız var. Onlar evlerinden hemen çıksınlar. Biz duman sebebiyle nefes almakta zorlanıyoruz, onun için bir an önce evlerini boşaltsınlar. Daha sonra her şey normale dönünce inşallah yine geri geleceğiz. Şu anda herkes alevlerle müdahale ediyor. Allah yardımcımız olsun" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner109