Mütevelli Heyeti Seçimleri Yapıldı

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetinde yer alacak olan mahalle ve köy muhtarları, yapılan seçimle belirlendi.

Mütevelli Heyeti Seçimleri Yapıldı

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti seçimleri, Şoförler Odası’nda gerçekleştirildi.

Mütevelli heyetinde mahalle ve köy muhtarları arasında yer alacak olan iki isim için seçim gerçekleştirildi.

Seçimlerde üyelik için Mahalle Muhtarlarından Sanayi Mahallesi Muhtarı Necati Karataş ve Mollakendi Merkez Mahalle Muhtarı Bekir Demirel, Köy Muhtarlarından ise Körpe Köyü Muhtarı Nevzat Demirtaş ve Koçharman Köyü Hasan Tahsil Yasul aday oldu.

Yapılan seçimlerde; 63 mahalle muhtarı oy kullandı, mahalle üyesi için oy kullandı. Oylama sonunda Necati Karataş 31 oy alırken, Bekir Demirel bir oy farkıyla mütevelli heyeti üyeliğine seçildi.

117 köy muhtarı da, iki isim için oy kullandı. Kullanılan oylarla aday Körpe Köyü Nevzat Demirtaş 71 oy alarak heyette yer alırken, rakibi Koçharman Köyü Muhtarı Hasan Tahsin Yasul da 46 oy aldı.

Mahalle Muhtarlığı kontenjanından aday olan ve seçimleri kazanan Molla Kendi Merkez Mahalle Muhtarı Bekir Demirel, hedeflerinin ihtiyaç sahiplerine destek vermek olduğunu söyledi.

Köy muhtarları kontenjanından seçimi kazanan Körpe Köyü Muhtarı Nevzat Demirtaş da, göreve layık olmaya çalışacağını kaydetti.  

Seçimleri kaybeden Sanayi Mahallesi Muhtarı Necati Karataş ve Koçharman Köyü Muhtarı Hasan Yasul, sonuçların hayırlı olması temennisinde bulundular.

Muhtarlar Yardımlaşma Derneği Başkanı Murat Gülbasan ve Sanayi Mahallesi Muhtarı Hacı Güneş de, gönül hizmeti olan heyet üyeliğine seçilen isimleri tebrik etti.

banner107
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103