Nostalji Aracına 100 Bin TL Verdiler, Satmadı!

Elazığ'da 58 bin kilometrede olan 30 yaşındaki modernleştirilmiş olmasına rağmen parçalarının tamamı orijinal Serçe otomobile 100 bin TL teklif edilmesine rağmen sahibi satma taraftarı olmadı

Nostalji Aracına 100 Bin TL Verdiler, Satmadı!

Elazığ’da star stop çalışma sistemi ve LCD ekranla modernleştirilmiş tüm paçaları orijinal olan ve 58 bin kilometrede bulunan 30 yaşındaki Serçe’ye 100 bin lira teklif edildi, sahibi satmadı.

Elazığ’da esnaf olan Ömer Ertan’ın 1991 model Serçe’si üzerinde bulunan anahtarsız çalıştırma sistemi (star-stop) , LCD ekran, müzik sistemi ve yenilenmiş koltuklarıyla dikkat çekiyor.

58 bin kilometrede olan 30 yaşındaki aracına gözü gibi bakan Ertan, satılığa çıkarmamasına rağmen otomobiline 100 bin liralık teklif geldi, ancak satmayı düşünmediği için vermedi.

Tüm parçaları ve boyası dahi orijinal olan aracı ve içini görenler ise şaşırıp, fotoğraf çekiyor.

Aracını havaların güzel olduğu zaman haftada bir kez garajdan çıkaran Ertan, eski günleri yad etmek için kısa bir gezinti yapıp geri garajına koyuyor. 

 ÖMER ERTAN: BU TÜR ARAÇLAR NOSTALJİ ARACI OLARAK GEÇER

Bu aracı özel çabalar sonucunda satın alabildiğini belirten Ömer Ertan, “Bu tür araçlar normalde piyasa çoktur ama bu aracı bulmak zordur. Aracımız tamamen orijinaldir ve kilometresi 58 bindedir. Garajda kapalı bir yerde saklanmıştır. Aracımıza çok masraf yapmadık. Döşemelerini yaptık ve anahtarsız çalıştırma sistemi kurduk. Bu aracın anahtarsız çalıştırma, ses sistemi, LCD ekranı var. Geri kalan tamamı orijinaldir. Bunların piyasası normal araç gibi düşünülmemesi lazım. Bu tür araçlar nostalji aracı olarak geçer. Bunların hastası olur” dedi.

  "SATMAYI DÜŞÜNMÜYORUM"

  Aracı satışa çıkarmadığını aktaran Ertan, “Ona rağmen görüp duyanlar oluyor ve bize ulaşıyorlar. Ulaştıkları zaman 100 bin lira teklif gelmesi rağmen satmadım ve satmayı da düşünmüyorum. Hangi teklif olursa olsun satmayı düşünmüyorum. Güzel havalarda haftada bir gün eski günler yad olsun diye biner bir tur atar gelirim. Araca binenler hasta oluyor. Piyasada en lüks arabadan bu daha fazla ilgili çekiyor. Fotoğraf çekmelerine izin veriyorum ama düğünlere kesinlikle vermiyorum. Araç Murat 124 modeldir. Diğer adı ile Serçe’dir. 91 Modeldir. Orijinal 58 bindedir ve sadece bir parçasından yarım boya var. Geri kalan kısmı boyası dahil orijinaldir ve fabrika çıkışıdır. En ufak bir çürüme dahi yoktur. Aracımızı normalde açıkta bırakmıyoruz. Kapalı özel garajı vardır” diye konuştu.  

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 3 ay Önce

arabaya star/stop, lcd ekran bile takmış. nasıl orijinal oluyor?

Ayhan
Ayhan - 3 ay Önce

yav he he 100 bin vermişlerde vermemiş

atilla
atilla - 3 ay Önce

sahibinden de dahi bu kadar ayrıntı yok.

gakgo
gakgo @atilla - 3 ay Önce

aynen kardeşim, bu ayrıntıları satıcı esnafı verir, 100 bin veren olduğunu da sanmıyorum doğrusu, herkese hayırliişler

Serçe
Serçe - 3 ay Önce

Bildiğin serçe nesi 100000 TL eder klasik değil bişey değil

Gakkgo 23
Gakkgo 23 - 3 ay Önce

Adam arabasının değerini artırmak için yalan söylüyor. Her yeri orijinal olsa ne yazar? Ben değil 100 K 25 K bile vermem. 100 Bin e vermemişmiş hadi oradan... Demiyorda satacak keriz arıyorum.. yani 100 verdiler vermedim üzerine verebilirim imajı yaratmaya çalışıyor.

Orhan
Orhan - 3 ay Önce

Orijinalliği kalmamış bunun. 3000 km’de olup garajından dahi doğru düzgün çıkmamış ve tek bir parçası bile değişmemiş serçe biliyorum ben. Çıkmıştı gazetelere. Orijinal ben ona derim buna değil.

SIRADAKİ HABER

banner103