Öğrenciler Bilimsel Çalışmalarını Sergiledi

Şehit Sezer Aydemir İmam Hatip Ortaokulu tarafından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı. Okul Müdürü Alpay Güler, “Her biri bilim adamı olup ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştıracaktır” dedi.

Öğrenciler Bilimsel Çalışmalarını Sergiledi

Şehit Sezer Aydemir İmam Hatip Ortaokulu tarafından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışı yapıldı…

Öğrenciler, bilimsel projeleri sergiledi…

“BİRÇOK ŞEYİN GERÇEK YAŞAMDA İŞLEYİŞİNİ FARK ETMELERİNİ SAĞLAR”

Şehit Sezer Aydemir İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Alpay Güler, bilim fuarlarının önemine değinerek, “Hepinizin bildiği üzere bilim fuarları öğrenmeye istekli ancak merak eden araştırmacı, bilinçli bireylerin yetirilmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Bilim fuarı genç bireylerin bilimin önemini kavrayıp birçok şeyin gerçek yaşamda işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ve yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcığın ortaya çıkmasına zemin hazırlar. Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu çalışmaların bilim ve teknikte yeni kapı aramasını temenni ediyoruz. Bu fuarda çeşitli çalışmaları sergileyen çocuklarımız ileride ülke yararına faydalı olacak büyük buluşların mimarı olacaktır. Her biri bilim adamı olup ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştıracaktır”ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2018, 14:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert
Mert - 3 yıl Önce

TÜBİTAK denen kurumun geçmiş dönemlerde düzenlediği bilim fuarlarında ve bilim şenliklerinde Mahremiyeti Koruyan Önlük, Hacı Robot, Ayet Okunmuş Fasulye, Kötü Söz Kavanozu, Tatlı Kelam gibi projelere yer vermesi ve ödüllendirmesi ile mi çağdaş uygarlık seviyesine ulaşacağız? Ya da, her yeri İmam Hatip yaparak, OECD ülkeleri arasında sonuncu olarak, fen bilimleri ve matematikte 15 yıl geriye giderek, kendi lisanında bile okuduğunu anlayamayarak, Avrupa ülkelerinden üç yıl geriden gelip, Afrika ülkelerinin seviyesine gerileyerek mi çağdaş eğitim seviyesine ulaşacağız?

SIRADAKİ HABER

banner103