Okullar, Denetimli Serbestlikle Yenileniyor

Cezalarini denetimli serbestlikten yararlanarak çeken yükümlüler, meslek edindirmek ve topluma kazandırmak amacıyla boya ve temizlik ihtiyacı olan okullar temizlendi ve boyandı. Öte yandan denetimli serbestlik yükümlüleri,15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü nedeniyle Icadiye Şehitliği’nde bakım ve temizlik yaptı.

Okullar, Denetimli Serbestlikle Yenileniyor

Adalet Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği, cezalarını denetimli serbestlikten yararlanarak çeken yükümlülere meslek edindirilerek topluma kazandırılması ve kamu yararına ücretsiz çalıştırma yükümlülüğünün yerine getirilmesi amaçlanıyor.

Boya ve temizlik ihtiyacı olan okullar denetimli serbestlik yükümlülerince temizleniyor ve boyanıyor. Doğukent Ortaokulu, Şehit Pyd. Bnb. Zafer Kılıç Anadolu İmam Hatip Lisesi, Gazi Anaokulu, Gazi Anadolu Lisesinde 40 yükümlü, boya badana ve temizlik işlerini yapmıştır. Okullar açılıncaya kadar toplam 8 okulda 40 yükümlü ile kamu hizmeti sunacak.

Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Osman KÖSE Gazi Anaokulu ve Gazi Anadolu Lisesinde yapılan çalışmaları yerinde incelerken; Ücretsiz kamu çalışması yükümlülüğü ile yükümlülerin kamuya yararlı işlerde çalışarak meslek edindiğini ve cezalarını bu şekilde infaz ettiklerini kaydetti.

 Boya ve temizlik yapılan okullardaki yöneticiler de denetimli serbestlik çalışmalarından memnun kaldıklarını belirttiler.

 Okul yöneticileri, denetimli serbestlik faaliyetlerinin, geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitim ortamlarının hazırlanmasında katkılarından dolayı Cumhuriyet Başsavcısı Osman KÖSE’ye ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü görevlilerine teşekkür etti.

Öte yandan,15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma etkinlikleri kapsamında Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce 17 Temmuz 2019 çarşamba günü İcadiye Şehitliğinde bakım, temizlik ve çevre düzenlemesi yapıldı.

Denetimli Serbestlik kapsamında kamuya yararlı işlerde ücretsiz olarak çalışan 15 yükümlü tarafından gerçekleştirilen çevre düzenlemesinde Elazığ Belediyesinden temin edilen çiçeklerin şehit kabirlerine dikimi, şehitliğin temizliği, ağaç ve çiçeklerin bakımı yapıldı. Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Osman KÖSE’nin iştirak ettiği etkinliğe Elazığ İl Emniyet Müdür Yardımcısı Engin ÇELİK, Denetimli Serbestlik Müdürü Mehmet Ali ÖZTAYLAN, Müdür Yardımcısı ve personel katıldı. Anma programı şehitler için edilen dua ile sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7