Sorun Yaşamadan Çözüm Bulunmalı!

Elazığ’da bulunan havalimanının ikinci pistinin bakımından ötürü 15 Ekim tarihinden itibaren kapatılacak olmasından dolayı vatandaşların komşu şehirlere gitmesi gerekmekte. Fakat komşu şehirlere seyahat için henüz ulaşımla ilgili bir önlem alınmadı.

Sorun Yaşamadan Çözüm Bulunmalı!

Elazığ havalimanı ikinci pistinin bakıma alınacak olması nedeniyle 15 Ekim sonrası yolculuklarını hava yoluyla yapacak olan vatandaşlar geçici bir süreliğine Malatya, Diyarbakır ve Bingöl illerinde seyahatleri gerçekleştirecekler.

Komşu şehirlerden yapılacak uçuşlar öncesi firmalar tarafından uçuş sayıları sıkıntı yaşamaması adına artırılırken, çevre illerden yolculuk yapacak olan vatandaşları önemli bir sorun bekliyor.

SERVİS İMKANI ŞİMDİLİK YOK !

Örneğin Ankara’ya Malatya’dan gitmek isteyenler 05:45 ve 06:05 seferlerine, Diyarbakır’dan gitmek isteyenler de 06:40 ve 06:45 seferlerine katılmak için Elazığ’dan gece 03:00 yada 04:00 sularında ayrılmaları gerekiyor. Ancak özel aracı olmayanları önemli bir sorun bekliyor.

Yine yolculukları gece 00:00 ve 01:00 de Malatya ve Diyarbakırda son bulacak uçuşlar sonrası da Elazığ’a gelmek isteyen vatandaşlar için de şuana kadar herhangi bir servis imkanı sunulmaması ve bu konuda ki belirsizlik yolcuları kara kara düşündürüyor.

SORUN BAŞLAMADAN ÇÖZÜLSÜN

Uzun bir süre Elazığ’dan uçamayacak olmanın yanı sıra çevre illerden seyahatlerini gerçekleştiriceklerini belirten vatandaşlar, bu illere şimdilik servis olmaması nedeniyle sorun yaşamak istemediklerini belirtiyorlar. Bu konuda yetkililerin acil çözüm bulmasını isteyen yolcular, aksi takdirde vatandaşların uçak parasından daha çok miktarda bir ücreti taksiye ödemek zorunda kalacaklarını ifade ediyorlar.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tebrikler Admin
Tebrikler Admin - 1 hafta Önce

Atama ve düğün harici bir haber görmek güzel oldu. Tebrikler admin:)

.
. @Tebrikler Admin - 7 gün Önce

Oranın sorumluluları tanıdık değildir.

Nasrettin
Nasrettin - 1 hafta Önce

İlkkez Elazığın sorununa çare arayan sorun dillendiren bir haber görüyorum.

Tarık
Tarık - 7 gün Önce

Sen koca karantinada otur sonra milletin işi gücü olduğunda bakıma al.sabah 6 da Malatya uçağına gitmek için gece 2 de kalkacan hadi o neyse herkesin taşıtı varmı. sonra sahipsiz Elazığ denildiğinde ihanetle suçlan.. trajikomik ama hakediyor Elazığ..

Osman
Osman @Tarık - 6 gün Önce

Yeni pist yapımı covid hastalığının lüks etmesinden önce başladı uzun ve zorlu bir iş şuan sonlanmaya başladığı için bu tarihe denk geldi hatta yaklaşık 10 15 gün önce başlanacaktı lakin üniversite öğrencilerinin mağdur edilmemesi için ertelendi yani karantina da yatilmasi gibi bir durum söz konusu değildir

.
. - 7 gün Önce

Burası 50 yıllık havalimanı değil. Bu kapanma, bakım da ne? Uçuşları azaltıp bakım yapılabilir. Komple kapatma nerede görülmüş? Günde binlerce uçağın indiği havalimanlarında böyle bir bakım şekli yok.

Osman
Osman @. - 6 gün Önce

Bu bakım değil yeni ek pist çalışması yeni pistin bitmesi ile beraber ilk piste bağlantı yolları ve yeni pistin son rutuslari yapılacak haberdeki yanlış bilgilendirme yuzunden yanlış yorumlanıyor

İkinci Pist Yapılıyor
İkinci Pist Yapılıyor @. - 7 gün Önce

Hemşehrim burada Havalimanında İHA lar için ikinci pist yapılıyor. Elazığ a iş az yapılır uzun sürer. Tabi Elazığ da yerel medya çok az sayıda olduğu için insanlar haberdar olmuyor.

Osman
Osman - 6 gün Önce

Bu bakım değil yeni ek pist çalışması yeni pistin bitmesi ile beraber ilk piste bağlantı yolları ve yeni pistin son rutuslari yapılacak haberdeki yanlış bilgilendirme yuzunden yanlış yorumlanıyor.
Ayrıca pistin son aşama çalışmalarına yaklaşık 15 gün önce başlanacaktı lakin üniversiteye gelen öğrencilerin mağdur edilmemesi için bu iş ertelendi yani servis işi il yöneticileri ve vekilleri tarafından firmalarla konusulup havaş servisleri konulabilir 45 günlük süre zarfında dişimizi sıkabilirsek Elazığ a çok önemli ve büyük bir yatırım daha teslim edilmiş olacak bence

Zazaismail
Zazaismail - 6 gün Önce

Elazığin hava alanına yapılan bütün hizmetleri taktire şayandır emeyi geçen devlet büyüklerimize yöneticilerimize tesekur eder kapanma sürecinde yapılacak 2kinci pistin kazasız belasız bitirilerk memleketimize hayırlı uğurlu olsun


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109