STK Platformu Çalışma Toplantısı Gerçekleştirildi

Dönem Sözcülüğüne Ergün Aslan’ın getirildiği STK platformu, 2021 yılının ilk çalışma toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Aslan, Elazığ’da projeciliğin düzene bindirilmesi gerektiğini söyledi.

STK Platformu Çalışma Toplantısı Gerçekleştirildi

Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, 2021 yılının ilk çalışma toplantısını gerçekleştirdi.

ARSLAN: ÇOK CİDDİ SORUNLARIMIZ VAR

Toplantıda konuşan Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Dönem Sözcüsü Ergün Arslan, “Malumunuz pandemiyle ilgili sıkıntılı bir sürece girdik. Biz Elazığ’ın STK Platformu olarak 208 dernek olarak bir araya gelmiş bir sivil toplum örgütü olarak çok güçlü alt yapısal olarak çok ciddi derneklere sahip olan bir sivil toplum örgütü olarak içinde bulunduğumuz şehir için çalışmalar yapma, planlamalar yapma, projeler yapma noktasında kararlı bir topluluğuz. Bu ilimize hizmet noktasında, mücadele noktasında ciddi çalışmalar yapmak istiyoruz. Biz bugün ki toplantımızda nasip olursa yapmak istediğimiz projeleri, planlamaları genel kurul toplantımızda onaylatacağız ve Allah’ın izniyle süreci başlatacağız. Sıkıntılı bir şehirdik. Depremle beraber çok farklı sıkıntılar gündemimize geldi. Bunlardan en başı şehrin en büyük sorunlarından başlamak istiyorum. Şehrin en büyük sorunu ekonomi. Ekonomik olarak ciddi bir daralmaya giriyoruz. Ki bu süreçte korkarım devam edecek. İkinci boyutta TOKİ süreci var. Çalışma grubumuzla TOKİ’yle ilgili ciddi bir çalışma yaptık. TOKİ sürecinde çok ciddi sorunlar bizi bekliyor. Çok ciddi sorunlarımız var. Herkes süreci, sıkıntıyı farklı bir boyuta taşıyor ama çözüm noktasının nere olacağı noktasında sıkıntılarımız var” ifadelerini kullandı.

ARSLAN: BU PUSLU HAVAYI DAĞITMAK İÇİN MÜCADELE ETMESİ YOLUNDA ÇALIŞMALAR YAPACAĞIZ

Şehrin sıkıntılarından bahseden Dönem Sözcüsü Arslan, “TOKİ’lerin sosyal konut anlamında cami anlamında, sosyal alanlar noktasında sıkıntıları var. Biz il olarak şunu bir şekilde düzene bindirmek zorundayız; biz bu ilde projeleri düzenlemek zorundayız. Biz eğer TOKİ’leri kazma vurulmadan önce düzgün bir projelendirme sonucu bağlı bir şekilde yapmış olsaydık biz geldiğimizde bu sıkıntıları yaşamayacaktık. Onun için benim bu şehirden beklentim bizim bu şehre yapacağımız katkı bu şehirde projeciliği, bu şehirde bileşke kuvvetleri sivil toplumuyla, basınıyla, kamusuyla, üniversitesiyle bu şehirde ciddi bir çalışma didişme kültüründen uzak şehre kendi iç yapısındaki bu sıkıntı, bu puslu havayı dağıtmak için mücadele etmesi yolunda çalışmalar yapacağız. Ben tekraren genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 2 hafta Önce

Bu arkadaş Elazıği uçurur 1 numara yapar

OKAN
OKAN - 2 hafta Önce

kimdir? neyin nesidir? ne faydası ne işi olmuş memlekete? hemen stk sözcüsü oluyor yıllarını vermiş insanlar var. kimler arkasında yanılmazlar mı? açıklamayı okuyunca bi kalitesizlik ortada

SIRADAKİ HABER

banner7