Tarlada Çalışanlar, Kovaları Havaya Fırlatarak Sezonu Kapattı

Okulların mezuniyet töreninde genelde kepler havaya atılarak sevinç gösterisi yapılırken, Elazığ'da bazı tarlalarda çalışanlar hasat döneminin sonu olması nedeniyle kovaları havaya fırlatıp sezonu kapattı.  

Tarlada Çalışanlar, Kovaları Havaya Fırlatarak Sezonu Kapattı

Elazığ’ın Baskil ilçesi Hacımemetler Köyü Kıstırak Çiftliği’nde her yıl sebze ekimi yapılarak hem aile ekonomisine hem de ülke ekonomisine katkı sunuluyor. Bu yıl da ekilen sebzelerden biber de  hasat döneminin sona ermesi nedeniyle çalışanlar kovaları havaya fırlatıp sezonu kapatması dikkat çekti.

Okulların mezuniyet töreninde genelde kepler havaya atılarak sevinç gösterisi yapılırken, çalışanlarda hasat döneminin sonu olması nedeniyle kovaları havaya fırlatması güzel bir görüntü oluşturdu.

Öteyandan ilçenin Karakaya Baraj Gölü kenarında olması nedeniyle ihtiyaçlarını Elazığ'ın yanı sıra Malatya’dan giderdiği, ürettikleri sebzeleri de iki ilde sattığı belirtildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
ABC
ABC - 2 yıl Önce

genel de yurt dışında alışık olduğumuz bu görüntülerin memleketimizde yapılıyor olması çok hoşuma gitti. bu özgürlüktür , yaptığı işi sevmektir. sevmeye çalışmaktır. çok beğendim ya.

Zaza
Zaza - 2 yıl Önce

Atın kovaları bizden de yazın bol bol kova isteyin

SIRADAKİ HABER

banner109