Ticaret İl Müdürlüğü Açıklama Yaptı

Elazığ Ticaret Müdürlüğü son zamanlarda ürünlerin fiyatının artması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ticaret İl Müdürü Bilal Öztürk konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Dürüst esnafımızın tedirgin olmasına gerek yoktur” dedi.

Ticaret İl Müdürlüğü Açıklama Yaptı

Son günlerde kamuoyu gündemini meşgul eden girdi maliyeti ve döviz kuru artışı gibi fiyat değişimlerinden etkilenmemesine rağmen bu durumlardan etkileniyormuş gibi hareket ederek tüketiciye sunulan mal veya hizmetin satış fiyatında haklı bir gerekçe olmaksızın artış yapılması, Ticaret Bakanlığınca aldatıcı ticari uygulamalar kapsamına alınmıştır.

Söz konusu düzenlemeyle Ticaret İl Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan 18 kişilik denetim ekibimiz gerekli denetimleri yaparak, bu yöndeki uygulamaları hızlıca tespit ederek gerekli yaptırımların uygulanması hususunu Reklam Kuruluna bildirecektir.

“ETKİN BİR GÖZETİM VE DENETİM SAĞLANACAKTIR”

Ticaret İl Müdürü Bilal Öztürk konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Esnaf Odalarının ve Tüketici Hakem Heyetinin bağlı olduğu bir Müdürlük olarak gerek esnafımızı gerek tüketicilerimizi korumak, fahiş fiyat artışlarının arka planında yer alan aktörleri gün yüzüne çıkarmak öncelikli amacımızdır. Dürüst esnafımızın tedirgin olmasına gerek yoktur. Hedefimiz halka kim haksızlık yapıyorsa onu ortaya çıkarmaktır. Böylelikle girdi maliyeti ve döviz kuru artışı gibi fiyat değişimlerinden etkilenmemesine rağmen bu durumlardan etkileniyormuş gibi hareket edenlerle ilgili daha etkin bir gözetim ve denetim sağlanacaktır”dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2018, 18:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103