Toplantıya Genel Başkan Yardımcısı Tonbul da Katıldı

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Memur-Sen Elazığ İl Temsilciliği’nin düzenlediği il divan toplantısına katılarak toplu sözleşme sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Toplantıya Genel Başkan Yardımcısı Tonbul da Katıldı

Memur Sen İl Divan toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleşti.

BAHŞİ: YÜCE RABBİM ONLARI MUHAFAZA BUYURSUN VE MUZAFFER EYLESİN İNŞALLAH

İl divan toplantısının açılış konuşmasını yapan Memur Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, “’Şu kopan fırtına Türk ordusudur ya rabbi. Senin uğrunda ölen ordu budur ya Rabbi. Ta ki yükselsin ezanlarla namın. Galip et çünkü bu son ordusudur İslam’ın.’ Suriye hududunda ve sınırlarımız boyunca Fırat’ın doğusunda Barış Pınarı harekatı adı altında Mehmetçiğimiz, göz bebeğimiz bir mücadele veriyor. Buradaki terör koridorunun temizlenmesi ve huzurun gelmesi buradaki Suriyeli kardeşlerimizin geri dönmesini, vatanlarına geri dönmelerini sağlayacak çok önemli bir operasyon bu. Tabi millet olarak, Memur-Sen olarak sonuna kadar destekliyoruz. Bunu ilk andan itibaren dualarımızla, mesajlarımızla fiili bütün dualarımızla bu operasyonu desteklediğimizi söyledik. Mücadele veren Mehmetçiğimize yüce Rabbim onları muhafaza buyursun ve muzaffer eylesin inşallah. Memur-Sen Elazığ İl Temsilciliği olarak 11 hizmet kolumuzda 13 şubemizle ve diğer komisyonlarımızla yaklaşık 14 bin üye ile ilimizdeki faaliyetlerimize devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

TONBUL: MEMUR-SEN EMİN ADIMLARLA YÜRÜMEYE DEVAM EDİYOR

Toplu sözleşme sürecine değinen Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji bir Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, “Şu anda savaş halinde olan ordumuza acil muzafferiyetler diliyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Tez zamanda inşallah askerimiz evine, yurduna döner. Bölgemizde ve ülkemize de 40 senedir süren bu fitne ateşi de inşallah bitmiş olur. 1961’den 1971’e kadar memurlar sendikal faaliyetlerin içerisinde var, oldukça da geniş bir örgütlenme faaliyeti var. Fakat bu sendikal duruş o kadar sendika enflasyonu doğuruyor ki 1971 muhatarasıyla birlikte memurlarda sendikayı yasaklama gereği duyuyorlar. 1995 yılında Memur-Sen kuruldu. Kurucularımız Mehmet Akif İnan ve arkadaşları. O günden bu tarafa da Memur-Sen emin adımlarla. Hızlı adımlarla değil. Birileri gibi hızlı adımlarla değil, emin adımlarla yürümeye devam ediyor” şeklinde konuştu.

HABER: SITKI TAŞEL

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2019, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7