Usta Yönetmen Faysal Tokmak’tan Yudum’a Klip

Kanal Fırat ve Kanal E Televizyonları Yönetmeni ve birçok klipte imzası bulunan başarılı Yönetmen Faysal Tokmak bu kez rejisör koltuğuna müzik dünyasının bağlama virtüözü Yudum’un “Gör Evlat” adlı şarkısı için oturdu. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramında tüm dijital platformlarda yayına giren klip, gençlere öğüt niteliği taşıyor

Usta Yönetmen Faysal Tokmak’tan Yudum’a Klip

Müzik dünyasının bağlama virtüözü Yudum, geçtiğimiz aylarda Barış Pınarı Harekatı öncesi bestelediği “Gör Evlat” eserine, 19 Mayıs ruhuna uygun bir klip çekerek gençlerle buluşturdu.

KLİP YÖNETMENLİĞİNİ FAYSAL TOKMAK YAPTI

Usta yönetmen Faysal Tokmak tarafından çekilen klipte Kurtuluş Savaşı ve Mustafa Kemal Atatürk Döneminden videolar,15 Temmuz hain darbe girişiminde bulunanlara karşı milletin canı pahasına yurdu ve bayrağı kurtarmak için mücadelesinin yer aldığı görüntüler ve Kahraman Şehitlerimiz Ömer Halisdemir ile Fethi Sekin’de yer aldı.

YUDUM: KLİBİMDE BU HİKAYEYİ ANLATMAYA ÇALIŞTIM

Pandemi sürecinde, milli ve dini bayramlarımızı, özel günlerimizi sade törenlerle ve daha çok sosyal medya üzerinden iletişime geçerek kutladığımız şu günlerde 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımızın 101. yıl kutlamalarına armağan olsun diye “Gör Evlat” eserine klip çeken ve yayınlayan Yudum şunları söyledi: “Türk milletinin 2 kahramanlık hikayesi var. Birincisi Kurtuluş savaşı, ikincisi 15 Temmuz. Birinci zaferde bağımsızlığını ilan eden ve demokrasinin temellerini atan bu millet, ikinci zaferinde o demokrasinin devamlılığını sağlamıştır. Ben de Gör Evlat klibimde bu hikayeyi anlatmaya çalıştım. Gençlerimize müzikal bir belgesel bırakmak istedim. Umarım gençlerimize bu 4 dakikalık belgeselle bu ülkenin nelerden geçip bu günlere geldiğini anlatabilmişimdir.”

Elazığlı usta yönetmen Faysal Tokmak tarafından çekilen klip, tüm dijital platformlarda yayına girdi.

VİDEO

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103