Vali Kaldırım gitmeden müjde verdi! 2 bin 500 kişi istihdam sağlayacak

Sakarya'ya ataması yapılan Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, kentten ayrılmadan önce 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak yatırımın müjdesini verdi.

Vali Kaldırım gitmeden müjde verdi! 2 bin 500 kişi istihdam sağlayacak

Vali Çetin Oktay Kaldırım'ın girişimleriyle GAREX ve EMBİ firmaları Elazığ Organize Sanayi Bölgesi'nde 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak olan 170 milyon liralık yatırım kararı verdi.

Kararın ardından yer teslimi yapılan, üretim tesisi için harekete geçen medikal firmalarının yatırımını Sakarya Valiliğine atanan Vali Çetin Oktay Kaldırım açıkladı.

170 milyon liralık yatırımın 12 bin metre karesi kapalı 35 bin metre karesinin ise açık alandan oluştuğu kaydedildi.

KALDIRIM: YENİ BİR YATIRIM DAHA KAZANDIRMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUM

Vali Kaldırım açıklamasında, "Güzel Elazığ’ımızdan ayrılmadan yeni bir yatırım daha kazandırmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bizleri kırmayarak medikal sektörde 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak olan 170 milyon TL’lik yatırım kararı alan GAREX ve EMBİ firmalarının yönetim kurulu başkanlarına teşekkür ediyorum" dedi.

Firmanın yatırım kararının ardından Organize Sanayi Bölgesi'nde üretime geçilecek tesisler için makinelerini göndermeye başladığını da aktaran Vali Kaldırım, hem üretime hem de istihdama önemli bir katkı olduğunu kaydetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan yusuf
Kenan yusuf - 5 ay Önce

Ülkede en zorunlu en mukaddes iş ekmek iş AŞ kapısı olduğunu sayın vali biliyor mesaisinin çoğunu bu alana harcıyordu, Allah razı olsun yolu açık olsun diliyorum.

Ali Eren
Ali Eren - 5 ay Önce

Elazigin sahipsiz olduğu bir kez daha tescillenmistir. Varsa yoksa bir valimiz vardı onu da elimizden aldılar. Şehrin yarısına yakını yıkılmış ve valinin de bu konuda güzel hizmetleri varken al onu kaymakamla değiştir. Bu süreçte elazig çaldı degisecekse eski validen daha tecrübeli ve çalışkan biriyle değişecekti. Gelecek olan vali de pekala iyi hatta daha iyi olabilir. Ama benim eleştirdiğim mantalitedir elaziga olan bakış acisidir

Kürşat
Kürşat - 5 ay Önce

İki firma organizede dükkan açmış,personel çalıştıracak da bundan sana ne?kendine ne pay çıkarıyorsun!Hala gider ayak medyatik olma hisse kapma ve fırsat değerlendirme ve prim peşinde olmak da tam budur.Helal bee.

Bumin
Bumin - 5 ay Önce

Kürşat bey diline sağlık, hizmet eder görünme, hizmet et görünme. Bizim her bir insanımız bir vali her bir insanımız değer taşır, Şehrimizin üzerindeki musibetler belalar i Allah def eylesin

SIRADAKİ HABER

banner7