Vali Kaldırım’dan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Mesajı

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, 10 Kasım Atatürk anma günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Vali kaldırım mesajında, “ebediyete irtihalinin 81. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla anıyorum” dedi.

Vali Kaldırım’dan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Mesajı

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, 10 Kasım Atatürk anma günü nedeniyle bir mesaj yayınladı

KALDIRIM: MÜCADELESİYLE TÜM DÜNYAYA DA ÖRNEK OLMUŞTU

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü 81. Ölüm yıldönümünde saygı, minnet ve şükranla yâd ediyorum.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş savaşımızda gösterdiği üstün askerî liderlik ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda ortaya koyduğu cesareti, feraseti ve siyasi dehâsıyla dünya tarihine damgasını vuran ender devlet adamlarından birisi olarak milletimizin gönlünde hususi yerini almıştır ve orada ebediyen var olmaya devam edecektir. Mücadelesiyle aynı zamanda tüm dünyaya da örnek olmuştu” dedi.

KALDIRIM: TÜM GÜZELLİKLERİNİ GELECEK NESİLLERİMİZE AKTARMAKTIR

Vali Kaldırım, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, birçok sıkıntının, yokluğun ve zorluğun söz konusu olduğu bir dönemde aziz milletimiz ile birlikte başlattığı büyük mücadeleyi zaferle sonuçlandırarak, kurmuş olduğu Cumhuriyeti genç nesillere emanet etmiştir.

Atatürk’ün, “Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız” diyerek Cumhuriyet başta olmak üzere tüm kazanım ve başarılarını armağan ettiği gelecek nesillerimizin de aynı azim ve kararlılıkla, Türkiye Cumhuriyetini çok daha müreffeh bir devlet haline getireceklerine inancımız tamdır. Dünya tarihine yön vermiş asil bir milletin fertleri olarak bizlere düşen görev; muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkabilmek için, birlik ve beraberlik içinde bütün gayretimizle çalışmak, değerlerimizin, kültürümüzün, medeniyetimizin ve tarihimizin birikimini, tüm güzelliklerini gelecek nesillerimize aktarmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete irtihalinin 81. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.” diye kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7