Yeneroğlu'nun İddialarına Milletvekili Bulut'tan Yanıt

Geçtiğimiz günlerde Deva Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu TBMM yaptığı açıklamada, “Elazığ depreminde yıkılan en kazların halen kaldırılmadığını, vatandaşların köylerinden göç etmek zorunda kaldıklarını tespit ettik” demişti. Yeneroğlu’na cevap AK Parti MKYK Üyesi Elazığ Milletvekili Metin Bulut’tan geldi. Bulut, "bu kadar çok şey yapılmışken, yeniden bir şehir inşa edilmişken, 'Elazığ'da halen niye bir şey yapılmadı?' demeyi esefle karşılıyorum" dedi.

Yeneroğlu'nun İddialarına Milletvekili Bulut'tan Yanıt

Geçtiğimiz günlerde DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Elazığ depremi ile ilgili sorunları TBMM’de dile getirmişti.

Yeneroğlu açıklamasında, 'Depremde yıkılan enkazların halen kaldırılmadığını, vatandaşların köylerinden göç etmek zorunda kaldıklarını tespit ettik' ifadelerine yer vermişti.

Bu açıklamanın ardından AK Parti MKYK Üyesi Elazığ Milletvekili Metin Bulut, mecliste basın toplantısı düzenledi.

BULUT: SİYASETİN SAYGINLIĞINI DÜŞÜRDÜĞÜ KANAATİNDEYİM

Milletvekili Bulut, “Şaşırdığımı ifade etmek istiyorum. Elbette ki hepimiz siyaset yapıyoruz. Muhalefetin görevlerinden bir tanesi de muhalefet yapmak. Bunu da saygıyla karşılarız. Saygın olduğunu düşünürüz ama bu kadar alt yapısı olmayan, bu kadar mesnetsiz bu kadar gerçek dışı beyanın hem Mustafa Yeneroğlu’nun hem de hakikatten temsil etmiş olduğu hareketin ve siyasetin saygınlığını düşürdüğü kanaatindeyim. Bu tür iddialarda bulunmuş. ‘Enkazların halen kaldırılmadığı yani 24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ’da gerçekleşen depremden sonra enkazların halen daha kaldırılmadığı, vatandaşlarımızın köylerde halen çadırlarda yaşadığı, ısınmayan konteynırın tek göz odası için bile aylık 600 TL kira ve elektrik faturası ödendiği, yine kuru inşaat faaliyetlerinin bitirilmesi, kalıntılarının temizlenmesi konusunda neden halen daha bir sonuç alınamadığını ve vatandaşlarımızın DASK kaynaklı mağduriyetlerinde neden halen bir çözüm bulunamadığı, yine vatandaşımızın temel bakınma ihtiyaçlarının neden dikkate alınmadığıyla alakalı bir takım iddialarda bulunmuştur” ifadelerini kullandı.

BULUT: ÇOK BÜYÜK BİR ORGANİZASYONDAN BAHSEDİYORUZ

Elazığ'daki depremin ardından hayata geçirilen proje ve çalışmalara dikkati çeken Milletvekili Bulut, "Depremin hemen akabinde enkaz kaldırma çalışmaları başlamıştır. Ve yaklaşık 4 bin 764 tane binanın enkazının kaldırılmasının işlemi gerçekleştirilmiş ve tamamlanmıştır. Elbette çok büyük bir organizasyondan bahsediyoruz. Yaklaşık bir şehrin yüzde 10’luk bir bina stoğunun etkilenmesinden bahsediyoruz. Kalan enkazlarında kaldırılma çalışmaları devam etmektedir. Vatandaşların köylerde halen çadırlarda yaşadığını ifade etmiştir. Kırsalda şu ana kadar vatandaşlarımıza yani evi yıkılan evini yapıp teslim edemediğimiz bin 45 tane vatandaşımıza anında konteynır temini yaptık. Elazığ’da depremin hemen akabinde yaklaşık 2 bin 809 konteynır kurduk. 3 tane merkezde bir de ilçemizde 4 bölgede 2 bin 809 tane konteynır kent kurduk. Burada bin 760 tane ilemiz 6 bin 700 bireyimiz şu anda orada barınıyor. Bu konteynırlarımızda kalan konteynır kentlerde kalan vatandaşımızdan ne 1 TL kira ne elektrik faturası ne de su faturası alınmamaktadır. Bu gerçek dışı beyanı hangi kaynaklardan aldığını doğrusunu söylemek gerekirse merak ediyoruz” şeklinde konuştu.

BULUT: GERÇEKTEN ESEFLE KARŞILADIĞIMI İFADE ETMEK İSTİYORUM

Milletvekili Bulut, “Sadece AFAD’ın ödemiş olduğu elektrik parası bugüne kadar yani konteynır kentte kalan vatandaşlarımızla alakalı ödemiş olduğu fatura 4 milyon 218 bin TL’dir. Cumhuriyet Tarihi’nin en büyük organizasyonlarından bir tanesi Elazığ’da yapıldı. Yaklaşık 19 bin 500 tane konutun yapımına başlandı. Bunun 8 bin tanesi bitirildi. 3 bin tanesi teslim edildi vatandaşlarımıza. İnşallah kalan diğer konutlarda çok yakın bir zaman dilimi içerisinde öyle tahmin ediyorum Temmuz ayı içerisinde tamamlanacaktır. Tabi buna Elazığ halkı yakından şahittir. Çok basit bir şeyden bahsetmiyoruz. 19 bin 500 konut. Bunu beş ile çarptığınızda yaklaşık 100 bin nüfus eder. Yai bir şehirden daha büyük bir organizasyondan bahsediyoruz. Biz bu konutların bir kısmını 6 ayda teslim ettik. Bir kısmını 8 ayda teslim ettik. Bir kısmını 10 buçuk 11 inci ayda teslim ettik. Bu kadar çok şey yapılmışken Elazığ’da halen niye bir şey yapılmadı demeyi gerçekten esefle karşıladığımı ifade etmek istiyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2021, 23:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Boşbeleşler sürüsü
Boşbeleşler sürüsü - 3 ay Önce

Boşbeleşler sürüsü
Şehirde söz hakkı kimsenin sevmediği adamlar
Bunlar yönetici olamazzzzz
Sırf ruhunu satmışlar diye
Neyse . Siyaset işte..

Bozo23
Bozo23 - 3 ay Önce

Lan meto bi tarafın yiyorsa git sen kal o konteyner da. Öyle bir anlatmiski elektrik, su bedavaymis.

Mirza
Mirza @Bozo23 - 3 ay Önce

"Sanane", o kadar boş konuşuyorsunki, insan hayret ediyor.

Sanane
Sanane @Bozo23 - 3 ay Önce

Cok kiymetli evleriniz varsa niye yikildi ? Konteynirda oturmak zorunda degilsin git kirada otur 2 bin lira ver rahatla sana konteyni fazla bile . Konteynirda sirf bedsva oturmak icin oturanlar var tipki cadirda bedava yiyecek almak icin oturan mikroplar gibi . Ben cadirda oturup kasa ile domatesi aparmandaki komsularina gonderenleri biliyorum sirf elektrik bedava sogukta dogal gaz faturasi ödemesin diye oturani biliyorum hepsini kastetmiyorum ama sömuren cok fazla

Kör Cumo
Kör Cumo - 3 ay Önce

Yalan mi depremi sadece ve yanlizca kendine firsata cevirdin.Yardim paralari nereye akti.Cok begendiysen konteyner ve baraka evlerde gel bir muddet kal.Millet sandiga sigdiracak sizleri.

Sanane
Sanane - 3 ay Önce

Bu deva partisi şey degilmi ya? Hani dün lgbt li ve dhkpc lere gencler bizim gelecegimizdir diye destek verip serbest birakin rektoru geri cekin diyen ali babacanin partisi? Yani şaşrimadim bu iftiraya . Ulan koylere gidenler koronadan kacan deprem korkusu yaşayanalar enkazi kaldirilmayanlar aoartmanda kendi icinde mahkemelik olanlar .benjm yan apartmada agir hasarliya kizi muhensiz olan ve o apartmanda iki evi olan gidip hafif hasara cevirdi simdi mahkemelikler ev enkaz gibi aadece duvarlar kalmis ama yikilmiyor .iftira atmayin lennnn devlete .dısarda düşmanlar içerde lgbt li ler yeter lennn

Elazığlı
Elazığlı @Sanane - 3 ay Önce

Doruk efendi yarın oğlun başka bir erkekle kapına dayanıp baba ben bununla evlenecem dediği zamanda senin böyle cesurca yorumlar yapmanı bekliyorum. Tabii kalp krizi yapıp ölmezsen.

Doruk
Doruk @Sanane - 3 ay Önce

Hayır dostum, ne alakası var? Yorumunu beğenmeyenler tamamen "terörist, dinsiz, imansız, Gılıjdarcı, LGBTcidir". Senin gibi düşünmeyen herkes öyledir. Açık ve net(!) Ayrıca, Babacan kimdi? Düne kadar senin tuttuğun partinin ekonomi bakanı olan kişi miydi? Ha, hatırladım. Bu arada, "DHKPC" dediğin gençlerin hepsi serbest bırakıldı. Sanırım senin kanal bunu vermemiş.

Sanane
Sanane @Sanane - 3 ay Önce

Yorumumu begenmeyenler ali babacanci

Okan
Okan @Sanane - 3 ay Önce

Elindeki klavyeyi usulca kenara bırak ve git A Haber izlemeye devam et.

Zaza
Zaza - 3 ay Önce

Tek çözüm adamı Gürsel Erol

kadir
kadir @Zaza - 3 ay Önce

bunlar akp fanatizmini ve chp düşmanlığını benimsemiş sorgulamayan itiraz etmeyen kişiler.bunlara cevap vermeye lüzum yok aslında.

kadir
kadir @Zaza - 3 ay Önce

elazığı yirmi yıldır sağ partiler yönetiyor biri bu sanane adıyla yorum yapana bunu söylesin farkında değil.beton dikmenin belediyecilik olduğunu sanıyor haspam.yıllardır sağ partiler yönetiyor memleketi gelinen durum ortada.izmiri örnek veriyor sen kaç kez gittin izmire?

Sanane
Sanane @Zaza - 3 ay Önce

Tabi bak izmire lagim cukuru niye chp yonetiyor su yok bu gun bir haftada sel kle cebellesiyorlar .elazig devletin olmadigi insanlari secerse bu deprmein altindan kalkamaz bunu suleyman selmanoglunda gorduk mehmet agar sevdasina oy verdik elaziğ çicekci dukkanindan baska bir sey olmadi belediye iscileri 1 yil maaş alamadi .gec bunlari kahvehane gezmek mesaj atmak ile vekil yada belediye baskani olunmaz gaz veriyor size aonucta chp zihniyet belli

Gakgo
Gakgo - 3 ay Önce

Depremi fırsata çevirmeye bir yönetimi destekleyemem

Ziyaaa
Ziyaaa - 3 ay Önce

Yok yok 10 çarp 90 metre kareye 5 kişi

Çay
Çay @Ziyaaa - 3 ay Önce

Çözüm belli içeceksin keyf çayını keyfine bakacaksın

Sansne
Sansne - 3 ay Önce

O cok bilmis bir nemrut var hani size destek vermeyen herkes şucu bucu falan demiş ya aynen oyle sirf ersogan gitsinde lgbt li geksin diyecek kadar düsenler var .açizzz diyenlr var aç degilsiniz gozünüz ac .belki maasiniz az ama belki serefiniz var sokakta gezerken lgbtl kizin veya oglanun babasi annesi denmiyor .yarin siz erdogan gitsin diye bunlari basa getirdiginizde evlatlariniz lgbt ye özenip merak edecek ozgürluk sayacak sokakta gezecek bir şerefinizde kalmayacak .ha alibabacana gelince mansur yavasta ülkücüydü ama bak simdi binlerce sağci genci şehit eden solcularin koltuguna hizmet ediyor .demekki ali babacanda çikarlari icin ak partide isim yaoip sonradan gercek yüzünu gistermis dün lgbty ozgurluk istedi aha sana ikinci yüz . Birakilan lgbtli dhkpc liler icin diyecegim erdogan yargi reformunu anayasa degisikligini işte tamda bu yuzden istiyor yargi artik devletin ayagina oynayanlarin gizli pkk lilarin gizli fetöculerin elinden alinsin diye

sağlam
sağlam @Sansne - 3 ay Önce

sanane rumuzlu arkadaşım ne diyorsun sen Allah aşkına ne kadar çok sacmalamışsın? 20 yildir ülkeyi kim yönetiyor?? offfffffffffffff bunlar nasıl kafalar böyle yahu

Tolunay
Tolunay @Sansne - 3 ay Önce

Komik çocuk seni. Bu konunun LGBT ile ne ilgisi var? Senin gibi düşünmeyenleri bu şekilde yaftalamak ancak sizin gibi AKP'lilere yakışırdı. Devam edin böyle. Ayrıca, insanların cinsel tercihleri, hayatları seni niye ilgilendirsin? Ve yine ayrıca, LGBT Derneğine izni kim verdi biliyor musun? Araştır, bulursun. Öte yandan, çok karşıysan, Bülent Ersoy'u Saray'da ağırlamasaydınız. Yaptığın yorumlar saçmalıktan ibaret. Birkaç bir şey ezberlemişsin, kendi fikrinmiş gibi savunup duruyorsun. Araştırmamışsın bile hiçbir şeyi. Acınacak halde bile değilsiniz.


SIRADAKİ HABER

banner7