Zülfü Demirbağ, A Haber’de

Ticaret Bakanlığı maketten ev satışında mağduriyeti önlemek için 8 maddelik çözüm paketi oluşturup meclisteki komisyona sundu. Paketin içeriği ile ilgili açıklama TBMM Dilekçe Komisyon Sözcüsü ve AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ’dan geldi.

Zülfü Demirbağ, A Haber’de

Ticaret Bakanlığı, TBMM Maketten Ev Satışlarını Araştırma Alt Komisyonu’na sekiz maddelik çözüm paketi sundu.

Halk arasında maketten satış olarak da bilinen ön ödemeli satışlar konusunda Ticaret Bakanlığı’nın hazırladığı paketle ilgili açıklama TBMM Dilekçe Komisyon Sözcüsü ve AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ’dan geldi.

DEMİRBAĞ: ŞİKAYETLER DİKKATE ALINACAK VE NETİCEYE VARILACAKTIR

A Haber canlı yayınına katılan Milletvekili Zülfü Demirbağ, “11 gün gibi uzun sürede görüşmeler devam edecek. 4 Aralık komisyon toplantısında 2 bin 360 civarında vatandaşların vermiş olduğu dilekçeler yine milletvekillerinin talepler şikâyetleri dikkate alınarak bir komisyon oluşturuldu. Kırşehir Milletvekilimiz Mustafa Kendirli başkanlığında ön ödemeli gayrimenkul satışlarında yaşanan sorunları araştırılması ve allanabilecek önlemlerin belirlenmesi alt komisyonu kuruldu. Bütçe maratonu sonrasında belli periyotlar ile bir araya gelmek suretiyle gerekli Ticaret Bakanlığımızın 8 maddelik teklifi gerekse şikâyetler doğrultusunda komisyon çalışmalarına devam etmek suretiyle neticelendirilecektir.8 maddelik komisyon çalışmalarındaki şikayetler dikkate alınacak ve neticeye varılacaktır. Ülke ekonomisin lokomotifi durumundaki inşaat sektöründe mağduriyetlerin yaşanmaması neticesinde sektörün zarar görmemesi ve bunlardan da en önemlisi insanımızın konut sahibi olması ,mağduriyetin yaşanmaması için bu komisyon kuruldu gereken tedbir ve önlemler alınacaktır. Hem Vatandaşlarımızın hem de İnşaat Sektörünün zarar görmemesi için gerekli çalışmalar yapılacaktır” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hayrettin
Hayrettin - 13 ay Önce

Palu vekili televizyonda görünmüş , bence son dakika flaş flaş flaş, manşet olmalıydı. Birgün de Elazığ hayrına bir iş yaparken haber olsa gam yemem.

Bozo23
Bozo23 - 13 ay Önce

Çok büyük bir başarı. Yandaş medyada yer bulmuş sayın vekilimiz. Başarılarının devamını dilerim. Umarım birgün daha büyük yandaş medya olan CNN, Habertürk,Ntv gibi kanallarada çıkar.

SIRADAKİ HABER

banner7