Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Bakan Yardımcıları atamaları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yapılan yeni atamalarda; 2019 yılından beri Emniyet Genel Müdürlüğü görevini sürdüren ve oldukça başarılı çalışmalara imza atan Elazığlı Hemşehrimiz Mehmet Aktaş, İçişleri Bakan Yardımcısı oldu.

HEMŞEHRİMİZ AKTAŞ BAKAN YARDIMCISI OLDU

20 Temmuz 2019 tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü görevine atanan hemşehrimiz Mehmet Aktaş, görev yaptığı süreç içerisinde suç ve suçluyla olan mücadelesiyle takdir toplamıştı.

Son yapılan atama kararlarıyla birlikte hemşehrimiz Mehmet Aktaş Emniyet Genel Müdürlüğü görevinden İçişleri Bakan Yardımcılığı görevine getirildi.

Kanal Fırat Medya Grubu olarak İçişleri Bakan Yardımcılığı görevine getirilen hemşehrimiz Mehmet Aktaş’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.

MEHMET AKTAŞ KİMDİR?

1968 yılında Elazığ’da doğan Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet AKTAŞ, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 1990 yılında mezun oldu.1994 yılında girdiği sınavı kazanarak Malatya Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı.  Adaylık sürecinde 8 ay süreyle İngiltere'de dil ve İngiliz Yönetim Sistemi ile ilgili eğitim aldı.

Aksaray-Gülağaç, Malatya-Kuluncak, Muş-Hasköy, Düzce-Cumayeri ve Rize-Çayeli ilçelerinde Kaymakamlık yaptı.

2010-2014 yılları arasında İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü'nde sırasıyla Şube Müdürü, Daire Başkanı olarak görev yaptı.

Elazığ'da Otomobil İle Minibüsün Çarpışma Anı Kameralara Yansıdı Elazığ'da Otomobil İle Minibüsün Çarpışma Anı Kameralara Yansıdı

Şubat 2014 kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı görevinde bulundu.

1 Haziran 2016 tarihli Valiler Kararnamesi ile Karabük Valiliğine atandı.

30/06/2017 tarihi itibariyle Şırnak Valiliği görevine başladı.

18 Temmuz 2019 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Atama Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürü olarak atanmış olup, 20/07/2019 tarihinde görevine başladı.

Aktaş, 22.06.2023 tarihinde İçişleri Bakan Yardımcılığı görevine atandı.

Vali-Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet AKTAŞ, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Editör: Haber Merkezi