Elazığlı hemşehrimiz Mehmet Soğukpınar İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Daire Başkanlığı görevine getirildi.

“Gurbette Yaşayan İnsanların Psikolojisi” Konulu Konferans Düzenlendi “Gurbette Yaşayan İnsanların Psikolojisi” Konulu Konferans Düzenlendi

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Soğukpınar; “İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Daire Başkanlığı görevine bugün itibariyle başlamış bulunmaktayım. Rabbim, bizleri Vatanımıza, Milletimize, Ailemize, Dostlarımıza ve Mesai Arkadaşlarımıza karşı mahçup etmesin” dedi.

Hemşehirmiz Soğukpınar 1998 yılında Elazığ Mehmet Akif ERSOY Lisesinden, 2002 yılında Kocaeli Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Keele Üniversitesinde yüksek lisansını tamamladı. 2019 yılında İnönü Üniversitesinde yüksek lisansını tamamladı.2004 yılında Elazığ Maiyet Memuru olarak görevine başladı. Yabancı dil eğitimi ve mesleki araştırmalarda bulunmak üzere İçişleri Bakanlığınca Manchester’a gönderildi. Şefaatli ve Kale Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu.2007 yılında Mihalıççık Kaymakamı olarak atandı. 2009 yılında Pazaryolu Kaymakamı olarak atandı. 2011 yılında Yozgat Vali Yardımcısı olarak atandı. 2012 yılında Doğanşehir Kaymakamı olarak atandı. 2015 yılında Ağrı Vali Yardımcısı olarak atandı. 2017 yılında Kandıra Kaymakamı olarak atandı. 2018 yılında İçişleri Bakanlığına Daire Başkanı olarak atandı. Hemşehrimiz soğukpınar son olarak  İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Daire Başkanlığı görevine getirildi.

Kanal Fırat Medya Grubu olarak hemşehrimiz Soğukpınar’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Editör: Haber Merkezi