CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, TBMM’de verdiği soru önergeleri ve Meclis konuşmalarıyla sorun ve talepleri Meclis gündemine taşımaya devam ediyor.

Milletvekili Gürsel Erol’un Şubat ayından bugüne kadar Meclis’e taşıdığı sorunlar ve verdiği soru önergeleri ise şu şekilde;

MİLLETVEKİLİ EROL’DAN BAKAN ÖZHASEKİ’YE SORU ÖNERGESİ

Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, maden ocakları ve sahalarının incelenmesi konuları ile ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin yanıtlaması istemiyle soru önergesi sundu. Erol, Maden ilçesinde yer alan maden ocakları ve sahalarının bu konuda detaylı incelenmeleri ve çevreye vermiş olduğu zararlardan ötürü düzenli denetlenmesi konuları üzerine soru önergesinde bulundu. Milletvekili Erol, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin yanıtlaması talebiyle TBMM’ye 8 soruluk önerge verdi.

1715070732 Whatsapp Image 2022 06 28 At 11.32.28

“Kadına Yönelik Şiddet”in ortadan kaldırılması için yapılan çalışmalar ve alınan önlemleri Milletvekili Erol Meclis’e taşıdı. Erol, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın yanıtlaması istemiyle 5 maddelik soru önergesi verdi.

 

CHP MİLLETVEKİLİ EROL’DAN BAKAN GÖKTAŞ’A SORU ÖNERGESİ

Gürsel Erol Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebiyle TBMM Başkanlığına 6 soruluk soru önergesi verdi. Erol, verdiği önergede kadına şiddet olaylarına değindi.

 

MİLLETVEKİLİ EROL’DAN BAKAN TEKİN'E SORU ÖNERGESİ

Erol, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in yanıtlaması talebiyle TBMM’ye 6 soruluk önerge verdi. Milletvekili Erol, son yıllardaki müfredat değişikliklerini, üniversitelerden ayrılan öğrenci sayısındaki artışı, üniversitelerin öğrencilere yeterli imkan sağlayamamasını, gençlerin eğitimleri esnasında karşılaştıkları ekonomik sorunları Meclis gündemine taşıdı.

MİLLETVEKİLİ EROL’DAN BAKAN IŞIKHAN’A SORU ÖNERGESİ

Gürsel Erol, Türkiye'deki genç istihdamını ve gençlerin işsizlik sorununu da Meclis gündemine taşıdı. Erol, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın yanıtlaması talebiyle Genç istihdamı, işsizlik, Elazığ’daki gençlerin iş bulamama problemi gibi konulardan oluşan 6 soruluk önerge verdi.

 

EROL’DAN BAKAN ERSOY’A SORU ÖNERGESİ

Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ’ın Kültür Yolu Festivalleri projesi kapsamına alınmamasının haksızlık olduğunu dile getirerek sorunu TBMM’ye taşıdı. Erol, 3 sorudan oluşan önergeyi Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un yanıtlaması istemiyle Meclis’e sunarak Elazığ adına bir çalışma yürütülüp yürütülmediğini sordu.

MİLLETVEKİLİ EROL ELAZIĞ’DAKİ FAHİŞ KİRA ARTIŞLARINI BAKAN ÖZHASEKİ’YE SORDU

Gürsel Erol, Elazığ’daki fahiş kira artışlarını da 4 soruluk önergeyle Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’ye sordu.

MİLLETVEKİLİ EROL: “ELAZIĞ, İKİNCİ BİR İLİÇ VAKASI İLE KARŞI KARŞIYA”

Geçtiğimiz aylarda Erzincan’ın İliç ilçesinde yaşanan maden faciasının ardından CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ’da yaşanan maden kazasını TBMM’de konuştu.

Erol, Elazığ’ın ikinci bir İliç Faciası ile karşı karşıya olduğunu ve bu duruma acil bir tedbir alınması gerektiğini söyledi.

Çaba İlkokulu’ndan Tasarruf İçin Enerjik Eğitim Programı Çaba İlkokulu’ndan Tasarruf İçin Enerjik Eğitim Programı

ŞUBAT AYI ÖNCESİ SORU ÖNERGELERİ

Milletvekili Erol’un Şubat ayından önce vermiş olduğu soru önergeleri ise şu şekilde;

1- Gürsel Erol, maden ocakları ve sahalarının incelenmesi konuları ile ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin yanıtlaması istemiyle soru önergesi sundu.

2- Gürsel Erol Elazığ İl Genel Meclisi'nin 2021 Yılının Şubat Ayı'nda yaptığı toplantıda Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne lojman yapımı için devredilen arsalarla ilgili soru önergesi verdi.

3- Gürsel Erol, Elazığ'ın kanyonlarıyla ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) soru önergesi verdi.

4- Gürsel Erol, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına verdiği önergede, Maden Camii Kebir ve minaresinin restorasyon ile ilgili sorunlara değindi.

5- Gürsel Erol, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına verdiği önergede, Elazığ'da da yaşayan engelli vatandaşların yaşadığı sorunlara değindi.

6- Gürsel Erol, Uluova Sulama Projesiyle ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne soru önergesi verdi.

7- Gürsel Erol, Kuzova Sulama Projesiyle ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne soru önergesi verdi.

8- Gürsel Erol, merkezde bulunan Çimento Fabrikasıyla ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne soru önergesi verdi.

9- Gürsel Erol Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'nın yanıtlaması istemiyle çiftçilerin sorunlarıyla ilgili soru önergesi sundu.

10- Erol, TBMM'de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan'ın yanıtlaması için Elazığ'daki işsizlik sorununu ile ilişkin soru önergesi verdi.

11- Erol, kanser hastalarının akıllı ilaç sorununu Meclis'e taşıdı.

12- Milletvekili Erol, “sahte Lösemi ilacı” konusuyla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması talebiyle TBMM’ye 8 soruluk önerge verdi.

13- Gürsel Erol, Elazığ’da doğalgaz bulunmayan ilçeleri, bu doğrultuda yapılan çalışmaları, doğalgaz bulunmayan ilçelerde vatandaşlara yakacak yardımı verilip verilmeyeceğini, Türkiye ve Elazığ’daki doğalgaz altyapı çalışmalarını, bu doğrultuda ayrılan bütçe ve harcanan parayı TBMM’ye verdiği soru önergesi aracılığıyla Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’a sordu.

KANUN TEKLİFİ

1- Erol, Gülhane Askeri Tıp Akademisinin Yeniden Kurulması ve Sağlık Bakanlığı ile Sağlık Bilimleri Üniversitesine Devredilmiş Olan Askeri Kurum ve Kuruluşların Milli Savunma Bakanlığı ile Gülhane Askeri Tıp Akademisine Devredilmesi için kanun teklifi verdi.