AK Parti Elazığ Milletvekili Erol Keleş, TBMM’de söz aldı.

Elazığ Müftülüğünden Muharrem Ayı ve Aşure Günü Etkinliği Elazığ Müftülüğünden Muharrem Ayı ve Aşure Günü Etkinliği

Milletvekili Keleş, Türkiye’de ilk yüzer GES projesi olarak Keban Baraj Gölü üzerinde kurulan Yüzer GES Projesi’nin önemine değindi.

Keleş, Yüzer GES Projesi’nin Haziran ayında başlayacak elektrik üretimi ile 1 milyon 806 bin kilovatsaat enerji elde edilmenin hedeflediğini altını çizdi.

Vlcsnap 2024 05 30 19H09M01S524

Ayrıca Ak Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş,  Ankara’da düzenlenen “TÜBİTAK Ortaokul ve Lise Araştırma Projeleri Final Sergisi ve Ödül Töreni” için Elazığ’dan gelen öğrencileri ve öğretmenleri Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde misafir etti.

Prof. Dr. Erol Keleş, “Coğrafya alanında ikinci olan Zeynep Kaya, danışmanı Seval Topcu’yu büyük başarılarından dolayı kutluyorum. ‘Akranımla Depremi Çiziyorum Ondan Korkmuyorum: ADÇOK’ adlı projeleriyle önemli bir başarıya imza attılar,” dedi.

Biyoloji alanında teşvik ödülü kazanan Zeynep Başak Başusta’yı da tebrik eden Keleş, “Doğa Fen Lisesi öğrencisi Zeynep Başak Başusta, ‘Deniz Salyangozu Kabuğunun Diş Dolgusu ve İmplant Maddesi Olarak Kullanım Potansiyeli’ projesiyle dikkat çekti. Geleceğin bilim insanlarını yetiştiren tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum,” ifadelerini kullandı.

1717012571 Whatsapp Image 2024 05 29 At 20.22.20

 Keleş, “Öğrencilerimizin bu başarıları bizleri gururlandırıyor. Onların azmi ve öğretmenlerinin rehberliği ile elde edilen bu başarılar, ülkemizin bilim ve teknoloji alanındaki geleceği adına büyük umut veriyor,” dedi. Gençlerin bilimsel çalışmalara olan ilgisini artırmak ve daha büyük başarılara imza atmaları için her zaman destek olacaklarını belirtti.

Keleş, “Misafirlerimize tekrar teşekkür ediyor, gelecekteki çalışmalarında başarılar diliyorum,” diyerek bilim ve eğitime verdikleri önemi bir kez daha vurguladı

23-1

Editör: Yakup Uğur