İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Elazığ’a gelerek vatandaşlarla buluştu.

Bakan Yerlikaya, Elazığ ziyareti kapsamında Palu ilçesine gitti.

Saat 12.00’de Palu merkezde vatandaşlarla buluşan Bakan Yerlikaya vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Bakan Yerlikaya’nın Palu ziyaretinin ardından Elazığ’dan ayrılması bekleniyor.

BAKAN YERLİKAYA: ELAZIĞ’IN EN ÖNEMLİ, EN GÜZEL, EN KADİM İLÇESİ PALULU

Bakan Yerlikaya yaptığı konuşmada, “Samimiyeti ile, kardeşliği ile, mertliği ile, güler yüzlülüğü ile hem gönüllerimizi hem bu meydanı ısıtan Palulu kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum. Elazığ’ın en önemli, en güzel, en kadim ilçesi Palulu kardeşlerimiz ile okul hayatımdan beri kardeşliğim var. Palu gerçek belediyecilikle görüyor ve inanıyoruz ki devam edecek. Vahdettin kardeşim Palu’nun evladı. Palu’nun derdiyle dertlenmek, Palu’yu ayağa kaldırmak onun en büyük hayali” dedi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya mitingde yaptığı konuşmada: “Murat Nehri’nin kıyısında tarihle iç içe geçmiş bu şehir huzuru da kalkınmayı da hizmeti de fazlasıyla hak ediyor. 6 asırlık çınarımız Osmanlı bu şehre hükümet sancağı ismini vermiş. Hem geçmişte hem de günümüzde büyük önem taşıyan bu şehirde bulunmaktan sizlerle bir arada yan yana durmaktan onu duyuyoruz. Palu’nun benim gönlümde ayrı bir yeri var. Benim değerli yol arkadaşlarımdan 2 bakan yardımcım var Mehmet Sağlam beyi tanıyorsunuz Mehmet Sağlam bey bizim Palu’nun evladı. Benim diğer yol arkadaşım Mehmet Aktaş, yolda gelirken il başkanımız dedi ki biz evlatlarımızı severiz ama damatlarımızı bir başka severiz Mehmet Aktaş bey Palu’nun eniştesi. Biz Palu’nun evladı ve damadı olan Mehmetlerle yol yürüyoruz. 2002 yılında hizmet için yola reva olan Cumhurbaşkanımızı Palu hiçbir zaman yalnız bırakmadı. En son seçimlerde Palu ne yaptı biliyor musunuz? %89’luk rekor bir oyla Recep Tayyip Erdoğan dedi.” İfadelerini kullandı.

“22 YILDA PALU’YA TOPLAM 11 MİLYAR 724 MİLYON LİRA YATIRIM YAPTIK”

Palu’da yapılan çalışmalara değinen Bakan Yerlikaya: “Palu laf değil iş üreten insanı aziz bilen millete değer veren bir siyaseti destekledi ve desteklemeye devam ediyor. Bizde Palu’yu desteklemeye Palu’da eser ve hizmet üretmeye devam ediyoruz. 181 km asfalt, 306 km stabilize, 684 bin m2 kilitli parke, 30 km yeni yol yapıldı. Palu hükümet konağı ilçe Emniyet Müdürlüğü binası ve lojmanı, İlçe jandarma komutanlığı binası, Beyhan ve Gökdere Jandarma binası, 144 derslikli 13 okul, 28 adet taziye evi. 1 gençlik merkezi, 1 halı saha, 15 sentetik saha ve bir il birde ilçe stadı merkezi yapıldı. toplum ve aile sağlığı merkezleri bunların hepsi sizler için yapıldı.kanal23 64 yerleşim yerine içme suyu kazandırıldı. Belediye hizmet binamızın da yapımı devam ediyor. 2010 depreminde yıkılan evlerin yerine 1568 ev yapıp teslim ettik. Palu’da 2020 depremi sonrası 707, 6 Şubat depremi sonrası ise 555 olmak üzere Palu’da toplam 1262 hak sahibimiz bulunuyor, bunlardan 397 hak sahibinin evini bu ana kadar teslim ettik. Diğerlerinin de evlerini yapımı devam ediyor. Onları da bu yıl içerisinde yapıp siz değerli kardeşlerimize teslim edeceğiz. 150 yataklı hastanemizin yapımına da başladık bunu da tamamlamaya kararlıyız. 22 yılda Palu’ya toplam 11 milyar 724 milyon lira yatırım yaptık. 10 projenin de yapımı devam ediyor. Her alanda Palu’yu büyütmenin kalkındırmanın çabası içindeyiz. Sizin derdiniz bizim derdimizdir. Biz bu milletin evladıyız ve bu millet için yola çıktık Palu’ya hizmetkâr olduk. Bu millet yeter ki istesin.” İfadelerini kullandı.

“PALULU OLMAKTAN SON DERECE ONUR DUYUYORUM”

ELAZIĞ’DA EKMEĞE ZAM YOLDA! ELAZIĞ’DA EKMEĞE ZAM YOLDA!

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Sağlam Palu’da yaptığı konuşmada Palulu olmanın bir ayrıcalık olduğunu belirterek: “Değerli Palulu hemşehrilerim 55 yıl sonra Palu’ya yeniden gelmenin heyecanını yaşıyorum. Ben 1966 yılında Palu’da doğdum. Sonra Adana’ya göçtük ve şuanda da huzurunuzdayım sizleri saygıyla sevgiyle selamlıyorum. Vahdettin Demirtaş bizim için önemli, gerçekten çok iyi bir Palulu. Ben 99 yılında Adana’da Belediye Başkan adayı iken Vahdettin Başkan geldi ve 1 hafta benim için çalıştı, bugünde biz borcumuzu ödemek için geldik. Palu tabiki bir sevdadır. Palu sadece bir ilçe değil özgün ağırlığı bütün samimiyetimle söylüyorum Türkiye de dünyada ayrı bir yeri var. Palulu olmak bir ayrıcalıktır. Palulu olmaktan da son derece onur duyuyorum. Biz Palu’yu önemsiyoruz. Palu’nun hak ettiği yere gelmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Siz vahdettin başkanı seçtiğinizde Palu’ya her türlü hizmette gelecek hiç şüpheniz olmasın.” dedi.